Чи випустять в український прокат "Август. Восьмого"? [відео]

  Прем`єра російського бойовика "Серпень. Восьмого", що була запланована на 1 березня, під питанням. Держагенція з питань кіно досі не надала прокатного посвідчення фільму. Раніше низка українських та грузинських патріотичних організацій виступила проти показу стрічки в Україні.

  Роланд Мікіані: "Гебільсівська пропаганда - повністю, на 180 градусів, перекручення фактів".

  Роланд Мікіані - один із тих небайдужих грузинів, які ініціювали акцію проти прокату фільму "Серпень. Восьмого" в Україні.

  Роланд Мікіані, журналіст, блогер: "Це іде удар чисто по Грузії, що ми такі монстри, друге - це іде удар на Україну. Для України - це більш важливо, доречі, якщо це кіно тут проходить. Якщо у Кремля вийде це показати - то вони, як кажуть росіяни, "помєтят теріторію". Таким чином Кремль показує, хто хазяїн України".

  Блокбастер із бюджетом у 19 мільйонів доларів розповідає про родину російського військовослужбовця Заура. Його син потрабляє в епціентр війни, а його колишня дружина - намагається врятувати сина. Прокатники стрічки в Україні визнають - в сюжеті є політика, але для них це - комерція.

  Андрій Дяченко, директор кінодистриб`юторської компанії: "За своєю формою цей фільм знято досить сучасно. Там застосовуються сучасні кінотехнології, спецефекти і виглядає він на екрані дуже добре".

  Картина, навколо якої розгорілися пристрасті, досі не отримала прокатного свідоцтва в Україні. В її оцінці розходяться навіть експерти Держагентства з питань кіно, яке це свідоцтво видає. Одні вбачають у стрічці підтасовку фактів і заборонені кіноприйоми. Інші - захоплені високими технічними показниками картини. 

  Людмила Грицанок, експерт-психолог комісії Державного агентства України з питань кіно: "Використовуються прийоми психологічного впливу, які пересічному глядачеві важко розпізнати, тому він не може їм протидіяти".

  Олександр Шпилинський, експерт комісії Державного агентства України з питань кіно: "Безумовно, він пропагандиський, але він зроблений на дуже високому технічному рівні і на дуже високому естетичному рівні, і насправді в самому фільмі немає жодної зацепки, щоб його забороняти".

  Держагентство з питань кіно опинилося між двох вогнів. З одного боку - більшість експертів не проти фільму і його можуть випустити у прокат. З іншого - протести глядачів посилюються. Стрічку  вже заборонили до показу в Грузії та Азербайджані.

  Андрій Ковальов, Іван Наконечний, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві пройде національний круглий стіл "Вільна людина у вільній країні"
  Наступний матеріал
  Чи випустять в український прокат "Август. Восьмого"? [відео]
  Теги: