Чотири селища на Дніпропетровщині - уже рік без води [відео]

  Уже рік без води живуть майже десять тисяч мешканців чотирьох селищ на Дніпропетровщині. Водогін, якому минуло півстоліття, перекрили через аварійність. У місцевій владі кажуть, що на реконструкцію ресурсів немає.

  В селищі Гранітне протягом п’яти років воду давали з перебоями. А останній рік - центральне водопостачання не працює взагалі. Галині Донець довелося обладнати у будинку власну системою водозабезпечення - у дворі резервуар з привозною водою. Звідти насос подає її до помешкання.

  Галина Донець, мешканка селища Гранітне: "Помила посуду оце, я її не виливаю - виносю в туалет виливаю, відро в мене стоїть, можете подивитися, вже нас так проучили, що у відро виливаємо".

  Воду для технічних потреб усі чотири сотні мешканців села набирають з річки. Питна вода - привозна, і коштує вона дорожче за центральне водопостачання у кілька разів.

  Водій водовозу: "Тридцять гривень куб".

  Таку ціну води підприємець, що її транспортує, поснює витратами на пальне. У сусідньому селі Ленінське людям не краще - тут навіть технічну воду доводиться купувати. А усе через те, що у комунальників водовозу немає. Загалом на ремонт аварійного водогону потрібно майже тринадцять мільйонів гривень. Ані у комунальників, ані у сільських бюджетах таких грошей немає.

  Олександр Селянко, директор КП «Патріот» Ленінської сільської ради: "Надо менять мережу, хотя бы частично, хотя бы центральные водогоны. То есть, это не большое финансирование, все упирается в то, что Днепропетровск говорит, что мы не можем выделить никакие деньги пока не будет у вас проектной документации, а на нее тоже где-то надо найти деньги".

  Районні чиновники обіцяють гроші на ремонт водогону знайти. Втім, якщо його і полагодять - вода у помешканнях буде не скоро.

  Генадій Денисенко, заступник голови Апостоловскої райдержадміністрації: "В этом году мы заложили, мы изготовим проект реконструкции, будем подходить этапами, будем сначала коллектор, магистральную часть. На следующий год у нас уже есть предварительное согласование с областной администрацией - непосредственно на реконструкцию администрацией".

  Самі ж мешканці безводних сил через рік поневірянь кажуть - чиновникам уже не вірять.

  Ганна Лиманська, мешканка селища Гранітне: "Їм, видно, вигодно возить воду машинами, потому что ето дєньгі, хтось зарабатує на цьому, а ми, бідні, страдаємо".

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Організатор теракту в італійському місті Бріндізі визнав провину
  Наступний матеріал
  Спостерігачів ООН не пускають в райони, де масово гине мирне населення
  Теги: