фото Facebook / Міністерство оборони України

"Чорний тюльпан" впродовж року повернув з Донбасу більше 106 тіл загиблих в результаті бойових дій

На сьогодні безвісті зниклими в Донбасі значаться 500 осіб, 100 з них – українські військовослужбовці

У 2016 році пошуковики гуманітарної місії "Чорний тюльпан" виявили в Донбасі 106 тіл загиблих у результаті бойових дій. Про це пише ЛІГА.net з посиланням на главу місії Ярослава Жилкіна.

"У 2016 році ми "відпрацювали" 106 тіл. З них 30 ми знайшли на прифронтовій території, 24 тіла ми знайшли на місцях боїв, які, як правило, проходили у 2014 році. 45 тіл із загальної цифри були доставлені додому для належного поховання", – сказав він.

Він зазначив, що впродовж року членами місії були обстежені 60 населених пунктів по обидва боки лінії розмежування.

За даними Жилкіна, на сьогодні безвісті зниклими в Донбасі значаться 500 осіб, 100 з них – українські військовослужбовці. "Станом на 14 грудня цього року тільки на Краснопільському кладовищі залишаються невпізнаними 135 поховань", – повідомив він.

Окрім того, голова пошукового сектору Гуманітарної місії "Чорний Тюльпан" Володимир Дорофєєв заявив, що кожного року відбувається Всеукраїнська міжнародна експедиція з виявлення тіл загиблих у Першій та Другій світовій війні. Зокрема, в Карпатських горах, де відбувалися події Першої світової війни.

"Ми не забуваємо і про Другу світову війну, яка так само пройшлася стальним катком по нашій землі… і загиблі в цій війні і досі лежать безвісно у вирбах та бліндажах. За останні 5 років наша організація знайшла більше 5 тисяч безвісти зниклих солдат, хоча більшість з них так і лишилися невідомими через різні обставини. Вдалося встановити особи більше 900 воїнів. Також було знайдено і перепоховано 2 тисячі жертв репресій", – сказав Дорофєєв.

Як повідомляв 5.ua, у травні 2016 року в 33-річного волонтера місії "Чорний тюльпан" стався інфаркт

Попередній матеріал
Як живе українське підпілля на окупованих територіях – сюжет
Наступний матеріал
Держстат покращив оцінку зростання ВВП України в ІII кварталі 2016 року

"Чорний тюльпан" – як шукають загиблих на Донбасі

Волонтери місії "Чорний тюльпан" готуються до пошуків тіл загиблих бійців АТО

Волонтери місії "Чорний тюльпан" готуються до пошуків тіл загиблих військових на Сході