Чому ПР хоче саджати журналістів? [відео]

  "Це стосується кожного!". Під таким гаслом розпочалася боротьба проти повернення до кримінального кодексу статтей про наклеп та образу. Борються поки що лише в Інтернеті, де створена ініціативна група. Минулого тижня стало законопроектом те, що влітку Партія Регіонів називала "приватною ініціативою" депутата Віталія Журавського. Парламентська більшість у першому читанні підтримала ініціативу про ув`язнення та драконівські штрафи за слово.
  Головне - не стільки міра  покарання, скільки виведення статтей про образу на наклеп зі сфери адміністративного судочинства до кримінального.

  Кримінальним злочинцем тепер може стати КОЖЕН - від журналіста чи блоґера до народного депутата чи пересічного громадянина. За умови остаточного ухвалення законопроекту Журавського, навіть депутатський імунітет не рятуватиме від розплати за сказане. Медіаексперт Тарас Шевченко, посилаючись на Конституцію, пояснює: для притягнення до відповідальності за образу чи наклеп не обов`язково навіть позбавляти недоторканності.

  У Європейській та Міжнародній журналістських федераціях розцінили законопроект регіонала однозачно - як чергову атаку на свободу слова. Адже довгий язик журналістів - головна мішень цієї інціативи - не приховує її автор.

  Що змусило владу екстренно проштовхувати покарання за наклеп - спробувала розібратися Марія Коренюк.


  Всі матеріали останнього випуску "Час. Підсумки Тижня" можна подивитись тут.
  Обговорення у Facebook.

  АКЦІЯ ПРОТИ ЗАКОНУ ПРО НАКЛЕП

  Попередній матеріал
  У Шанхайському зоопарку відкрилась виставка метеликів
  Наступний матеріал
  Японські кораблі відігнали тайванську флотилію від островів Сенкаку
  Теги: