5.ua

Чиновники не пускають невакцинованих дітей до школи [відео]

  Пошарпаний букварик - це і весь арсенал 6-річного Андрійка перед першим вересня. За день до школи у хлопця - ні щоденника, ні пеналу, бо мама навіть не сподівалася, що цьогоріч віддасть свою дитину в перший клас.

  Ніла Погорєлова, мати непровакцинованої дитини (читає документ): "Дитина не може відвідувати дитячий заклад - школу - через те, що не отримав профілактичних щеплень за віком згідно календаря, через відмову батьків".

  Таку довідку Нілі Погорєловій видали у місцевій поліклінці. А все тому, що чотири роки тому від невдалого щеплення її синові стало зле.

  Ніла Погорєлова, мати непровакцинованої дитини: "Ми просто проснулись від крику дитячого нашого Андрюшки. Замітила на плечиках у нього висипання, а потім ще на протязі місяця я ще замітила те, шо в дитини порушилося мочевиділення".  

  З того часу родина стоїть на обліку в невропатолога, а від подальших вакцинацій - відмовились.

  Федір Лапій, головний дитячий імунолог Києва: "Відсутність вакцинації, відповідно до закону, є приводом для недопущення дитини відвідувати дитячий колектив".

  Таке говориться в Законі України про захист населення від інфекційних захворювань. Яку ж загрозу для вже провакцинованих - тобто, захищених школярів - становлять ті, кого батьки вирішили не прищеплювати - ламають голову правозахисники.

  В'ячеслав Костильов, президент ГО "Ліга захисту громадських прав": "Никого не интересует, на самом деле, вот та безопасность, о которой они рассказывают. Интересует только одно - непривитый ребенок совершил преступление, потому что не дал на себе заработать производителям вакцин и тем, кто их интересы лоббирует".

  Батькам, які відмовилися від обов'язкових щеплень дітей - а таких в Україні до 8% - юристи розтлумачують: лікар не має права заборонити приймати дитину в школу.

  Юрист: "Согласно положению о принятии как в садик, так и в школу, это решение дает никто иной, как руководитель детского учебного заведения. Никто иной! Доктора полномочия заканчиваются на том, чтобы осмотреть написать здоров/нездоров, есть вакцина/нет вакцины. И никаких разрешительных фраз не может быть. Они нарушают эту форму".

  Коли в поліклініці дізналися, що історією Андрійка зацікавилися журналісти, його мамі таки видали форму 26, потрібну для школи. А відтак - у неділю хлопчик усе ж приміряє святкового костюмчика і піде гризти граніт науки.

  Андрійко, майбутній школяр: "Писати, рахувати... Мама, а зачєм мне писати, єслі я вмію писати?"

  Анастасія Бабенко та Леонід Мосейчук, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Аварія на заводі у Китаї - щонайменше 15 загиблих
  Наступний матеріал
  Рух центром Києва обмежать через 1 вересня і футбол
  Теги: