Чернівецький національний університет може потрапити до спадщини ЮНЕСКО

  Чернівецький національний університет - претендент на місце у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Збудований у 1875 році під керівництвом архітектора Йозефа Главка спочатку він був резиденцією Буковинських митрополитів. Тепер - у його розкішних залах навчаються студенти. З 2007 року викладачі університету працюють над тим, щоби експерти ЮНЕСКО звернули увагу на унікальну споруду. Кажуть, що на цьому шляху мають певні досягнення.

  Як знайти резиденцію Буковинських Митрополитів туристам може підказати будь-який чернівчанин. В самому центрі старого міста - три корпуси Семінарської цекрви, оточені муром з брамами, парком та скульптурами. Цю архітектурну перлину будували протягом вісімнадцяти років. Спершу призначення її було винятково духовне.

  Згодом у трьох вишуканих та граційних корпусах розмістили три факультети. У затишних аудиторіях навчались майбутні теологи, юристи та філософи. Зараз до них додались географи і філологи.

  Ініціатори занесення національного університету до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розповідають, найважче було зібрати необхідні документи. Особливо - працювати з рукописними джерелами. Науковці проробили колосальну роботу, дізналися навіть про існування підземних ходів під колишньої резиденцією.

  Резиденція Буковинських митрополитів не має аналогів не лише в Україні, але й у світі. До сьогодні пам`ятка повністю зберегла свою автентичність. 

  Оксана Денисюк, 5 канал: "За повтора місяці стане остаточно відомо чи потрапить ЧНУ до основного списку ЮНЕСКО, а на часі у колишній резиденції Буковинських митрополитів вирує життя – студенти складають сесію, а абітурієнти готуються до вступу".

  Оксана Денисюк, Ярослав Левицький, Чернівці, 5 канал

  Попередній матеріал
  Помер відомий кінорежисер Юрій Іллєнко
  Наступний матеріал
  Мексиканська затока: нафта витікає знову в повному обсязі
  Теги: