Черговий будівельний скандал. Тепер у Дніпропетровську [відео]

  Будівельний скандал у Дніпропетровську. В історичній частині міста зводять торговельний центр. Упритул до житлового будинку з одного боку, а з другого - до пам`ятки архітектури національного значення. Люди обурені - будівельники вже знесли підпірну стіну будинку, без якої їхній дім може просто зсунутися з пагорба. Забудовники у відповідь - подали на мешканців до суду - мовляв, ті незаконно перешкоджають будівельним роботам.

  Людмила Телюк, мешканка будинку № 45-б по пр. Карла Маркса: "Это была подпорная стена нашего 14-этажного дома… массив держит. У нас три дома – массив, у нас очень сложные геологические условия здесь".

  Людмила Телюк згадує - коли будівельники торговельного центру руйнували підпірну стіну, будинок почав тремтіти і хитатися. Люди повибігали на вулицю і викликали рятувальників. МНСники кажуть -без спеціальної перевірки рівень загрози - для людей визначити не можуть. 

  Сергій Кадола, начальник відділу нормативно- технічної роботи ГУ МНС в Дніпропетровській області: "После проведения нами проверки, которая состоится на след неделе. Мы сможем с уверенностью и ясностью сказать, есть там чрезвычайная ситуация или нет".

  Великий будмайданчик під вікнами - заважає майже двом сотням мешканців житлового будинку. Люди скаржаться - і вдень, і вночі доводиться слухати гуркіт будівництва, паркан заступає сонце, забудовники вирубали два десятки старих дерев. Будівельники  кажуть - діють в межах законодавства.

  Олександр Сирота, генеральний менеджер компанії забудовника: "Мы не вылезли ни на один сантиметр землеотвода, который у нас в строгом соответствии с законом, более того – мы сегодня не смотря на всю сложность взаимоотношений, не используем всей территории, забор у нас стоит ближе к стройке, чем должен стоять по границам земельного участка".

  Інший бік майбутнього торговельного центру межує з будівлею училища культури, пам`яткою архітектури національного значення.

  Віктор Пушкін, історик: "Вот городская управа начала прошлого века, национальный пам`ятник архитектуры – грубейшее нарушение – в стенку этой городской управе встроено это строительство".

  Представники міської та обласної влади ситуацію не коментують. Про те, що будівництво цілком законне, заявляють в обласній інспекції архітектурно-будівельного контролю, саме за цим відомством останнє слово під час надання дозволу на будівництво.

  Петро Микитин, головний держінспектор інспекції держбудконтролю області: "Если земля отводится под строительство, автоматически это есть разрешение города на строительство…наша инспекция дает разрешение на основании этих правоустонавливающих документов".

  Люди кажуть - надсилали скарги до санстанції, прокуратури, і навіть Президента. Однак відповіді поки що - немає. Якщо захисту не дочекаються, погрожують перекрити центральний проспект міста.
  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Білу сукню Мерелін Монро продали за $4.500.000
  Наступний матеріал
  Розпочався фестиваль реклами "Каннські леви"
  Теги: