Через зарплатні борги музеї Львова можуть лишитися без охорони (репортаж)

  Львівські музеї, які фінансують із держбюджету, можуть закрити для відвідувачів уже за два тижні. На охорону цінних експонатів від початку року держава не виділяє коштів. Працівникам служби охорони музейники заборгували майже 2 мільйони гривень. Схожа ситуація в усіх музеях та книгозбірнях України.

  Ігор Кожан, директор "Національного музею у Львові", на телеграми до Міністерства культури витратив не одну сотню гривень з власної кишені. Однак музей і досі не отримав жодної копійки на охорону. Сім місяців працівники державної служби охорони з власної ініціативи стережуть безцінні фонди та виставкові зали. Борг перед службою - 2 мільйони гривень. Якщо протягом двох тижнів музейники його не погасять, вартувати музейні шедеври буде нікому.

  Без міліції музеї та замки Львівщини доведеться закрити для відвідувачів. А працівникам записати у робочий графік нічні зміни.

  Хоча львівські музейники упевнені - самі картини від грабіжників не вбережуть. Пригадують, як з Одеського музею зникло полотно Караваджо, і тепер всі найцінніші картини складають у сховища.

  Через відсутність охорони під загрозою опиняться не тільки музейні фонди, а й працівники. 17 років тому від рук грабіжників в одному з львівських музеїв загинуло двоє співробітників. Нападників, як вкрадені твори, не знайшли і досі.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.04Мб)

  Попередній матеріал
  Теракт в Іспанії - є загиблі
  Наступний матеріал
  Знайдені всі фрагменти черепа, який міг належати Георгію Ґонґадзе
  Теги:
  Loading...