Через мовний закон голова ВР подав у відставку [відео]

  Мовний законопроект, який спричинив вуличні виступи на захист вжитку української мови від набуття сили закону відділяють підписи спікера Литвина та Президента Януковича. Спікер, оголосив про відставку і зробив кілька заяв, інтерпретування яких не дає уявлення про те підпише він цей законопроект чи ні. Парламентська більшість каже, що згідно з Конституцією Литвин зобов`язаний це зробити, інакше він має бути готовий до гніву українського правосуддя. Опозиція також заявляє, що на Литвина чекає судовий розгляд, але якщо він підпише документ, позаяк під час розгляду був порушений регламент. У четвер усе ще Голова Верховної Ради уникав публічної появи. Ольга Сніцарчук детальніше.

  Чи був Литвин у раді: ось відповідь на це питання. Четвер. Четверта дня. У джинсах і темних окулярах, із супроводом - Володимир Литвин, поки ще спікер іде з парламенту. Раніше опозиція казала: він зліг. Лікарняний спростувала  прес-служба Голови. Запевнила: лист про відставку спікера вже зареєстрований - коли звільнятимуть - невідомо.

  Макеєнко: "Голова ВР кажуть на жаль на лікарняному... ситуація розвяжеться сьогодні-завтра".

  Без його підпису скандальний закон не можуть відправити президенту. Дотискати чи звільняти і призначати нового спікера - вирішують у більшості. Проблема - ще й в термінах. Пятниця - останній пленарний день сесії  у депутатів. За словами голови регламентного комітету - саме спікер має закривати сесію. У регламенті ж написано: це робить ГОЛОВУЮЧИЙ.  В ці дні головує - Адам Мартинюк. Коло нього - той, кого називають потенційним спікером. Якщо дійде до відставки Литвина і призначення іншого голови.

  Іван Плющ: "Говорять шо кур доять...... мені ніхто нічоь не порпонує".

  Але вже знає відповідь: чи підписуватиме закон про мови, якщо до цього дійде.

  Іван Плющ: "Та ну боже упаси боже упаси боже упаси".

  Лідер фракції регіонів припускає: Литвин передумає, повернеться до роботи і сам поставить підпис. Тим паче - регіонали йому вже пояснили: що буде, якщо він не підпише мовний закон. Віддадуть під суд.

  Олександр Єфремов, лідер фракцїі ПР: "Суд.. наші юристи працюють".
   
  Арсеній Яценюк, народний депутат, НУ-НС: "Було порушено все що можна. Якщо підпише самі віддамо під суд".

  Регламентний комітет - досі не знайшов порушень у процедурі ухвалення закону: і не шукав - бо ніхто не звертався.

  Макеєнко: "Поки що нема підстав бо нема письмових звернень".

  Опозиція - вимагає: визнати голосування - сфальсифікованим.

  Микола Томенко, заступник голови ВР: "Ми з яценюком зареєстрували постанову".

  Мова про те, що того дня - головуючий Мартинюк забув внести повторно закон у порядок дня. Перше голосування за це - провалилося. Друге - було за повернення до розгляду проваленого. Третім мало бути повторне внесення у порядок дня. Однак Адам Мартинюк знехтував цим - і одразу поставив на голосування ухвалення закону.

  За розкладом - пятниця у депутатів останній пленарний день сесії. Далі тиждень у комететах. Депутати не виключають, що проведуть цей тиждень під куполом. Якщо нічого не вигадають.

  Ольга Сніцарчук. Юрій Усік, Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Німби навколо небесних дерев з`явилися у Києво-Печерській Лаврі
  Наступний матеріал
  У Парижі обговорюють майбутнє Сирії
  Теги: