Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Частину коштів Януковича треба направити на реформи сільської медицини – Порошенко

За словами Порошенка, частину коштів екс-керівництва варто спрямувати на програму реформ сільської медицини як у вигляді разових інвестицій, так і у вигляді субвенцій

Програма реформ сільської медицини, покликана виправити жахливий стан справ у цій сфері, вже розроблена. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час наради в Києві з питань розвитку сільської медицини, повідомляє "Укрінформ".

"Рівень медичних послуг (на селі – ред.) є абсолютно таким, що не задовольняє ні мене як Президента, ні владу. За моїм дорученням була розроблена програма реформ сільської медицини", – сказав Порошенко.

Він назвав "жахливим" стан справ у цій сфері. За словами Президента, лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій забезпечено транспортом, не вистачає обладнання, ліків, значній частині фельдшерсько-акушерських пунктів немає персоналу.

Водночас він наголосив, що у сільській місцевості проживає третина населення країни.

"Україна є однією з найбільших країн Європи за територією, але країною з найбільшою частиною населення, яке проживає на селі. Третина українського народу живе в сільській місцевості. Порівняйте: якщо ви візьмете США, Нідерланди або будь-які інші європейські держави – від 2 до 8% проживає на селі у європейських державах. У нас це – 33%", – додав Порошенко.

Президент переконаний, що розроблена програма реформ сільської медицини "дає сучасні відповіді на виклики, які існують зараз перед державою".

Він додав, що на цю програму слід виділити частину конфіскованих Генпрокуратурою активів колишнього керівництва країни.

"Частину коштів спрямувати саме на цю програму як у вигляді разових інвестицій, так і у вигляді субвенцій", – наголосив глава держави.

"Моїм рішенням питання медичної реформи було винесено на засідання Національної ради реформ. Фракція в парламенті очолила процес доопрацювання, разом з представниками уряду, комітету ВР, громадськими організаціями внесла суттєві доопрацювання. Нацрада реформ схвалила проект", – сказав Президент.

Порошенко зазначив, що через існуючу неефективну радянську систему охорони здоров'я значна частина українців позбавлена доступу до медичних послуг. Зокрема це стосується сільських територій, в яких проживає майже третина населення України.

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
В Росії Полторака і Муженка звинуватили у геноциді та відкрили "справи"
Наступний матеріал
"Попросили" з прес-конференції: зірка "Голодних ігор" відмовилась спілкуватися із росЗМІ

МОЗ: Медреформу будемо проводити у три етапи

Реформи в Україні та плани на осінь – "Час. Підсумки дня"

"До суду ніхто не подавав, замість цього скоєний злочин": Порошенко про "прорив Саакашвілі"

ФОТО: У День танкіста Порошенко побував на новосіллі у Героя України Євгена Межевікіна

Порошенко на Вінниччині відвідав легендарну військову частину НГУ – фоторепортаж

Вітальне слово Президента з нагоди відзначення Дня міста Вінниця – трансляцію завершено