5.ua

ЧАЕС – під посиленим контролем Внутрішніх військ і СБУ

  Чорнобильську атомну станцію посилено охороняють Внутрішні війська і запевняють – готові відбити будь-яку атаку російських бойовиків у разі нападу. Військова таємниця не дозволяє розповісти подробиці вартування стратегічних об'єктів, утім командири кажуть – нині всі атомні станції України перебувають під посиленою охороною внутрішніх військ, ППО та СБУ. На такі об'єкти спрямували найдосвідченіших бійців з елітних підрозділів.

  Чорнобильська атомна, хоч і з зупиненими реакторами, захищена 3-ма рівнями безпеки ззовні і 12-ма всередині, кажуть у керівництві станцією. Периметр оглядається відеокамерами, небо – військами протиповітряної оборони. Щодня станцію перевіряють працівники СБУ. На станції повідомляють: служба безпеки відпрацьовує варіанти не лише зовнішнього, а й внутрішнього захоплення або диверсії.

  Євген Катунін, заступник генерального директора ЧАЕС: "Він буде десь локалізований, якщо він і зробить щось несанкціоновано, або відкриє якийсь вихід, або він щось буде робити не так, як це передбачено інструкціями, то про це зразу будуть знати. Ну, і у відповідності до того, що відбувається, ми будемо реагувати".

  Всередині територію ЧАЕС контролює загін Внутрішніх військ. Всі бійці – контрактники. Кожен з них у лавах Внутрішніх військ не менше 5 років. Кілька місяців тому ця частина проводила навчання з виконання аналогічних завдань і по закінченню вишколу заступила на бойове чергування.

  Андрій Фролов, командир військової частини Внутрішніх військ: "Проводилися навчання минулого року по антитерору. Залучалася "Альфа", залучалася "Омега" і військова частина відпрацювала при взаємодії різні вводні. Я вважаю, що особовий склад підготовлений і готовий до виконання службових обов'язків".

  Бійці Внутрішніх військ скептично дивляться на поведінку вояків російської армії у Криму. Кажуть, у реальному бою шанси будуть рівними.

  В'ячеслав, боєць загону спецпризначення Внутрішніх військ: "На територію вони не зможуть пройти, це однозначно. Тому що тут є ми. Так, ми не так круто вдягнені, як вони, але це ролі не грає. У нас є теж саме, що й у них. На любу станцію в Україні вони не зайдуть".

  Кількість і місця розташування бойових точок з міркувань безпеки не розкривається. Аналогічний режим посиленої охорони нині діє на всіх атомних станціях України. Поблизу них розгортають додаткові пости протиповітряної оборони, залучають спецслужби і прикордонників.

  Дмитро Мороз, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Росія знову почала військові навчання біля кордонів України
  Наступний матеріал
  Замість Росії до Організації економічного співробітництва приймуть Україну
  Теги:
  Loading...