Будівельна афера у Дніпропетровську [репортаж, відео]

  Гучний скандал у Дніпропетровську. Люди, які вклали гроші у зведення багатоповерхівки, залишилися ні з чим. Забудовник, якому люди заплатили від 200 до 800 тисяч гривень за квартиру, виявляється, не мав проектної документації та необхідних дозволів. Зараз директор фірми у СІЗО. А ошукані штурмують суди.

  Близько 20 мільйонів гривень вклали мешканці міста у будівництво багатоповерхівки. Проте власниками квартир вони так і не стали. Роботи заморожені, суди тривають.

  Олександр Чернорот заплатив за нову квартиру 760 тисяч гривень, проте свого житла досі не має. Змушений із родиною його винаймати. Два роки тому, коли оформлював контракт на інвестування, його запевняли – будівництво цілком законне.

  Олександр Чернорот, постраждалий: "Встретившись с руководством этой фирмы, переговорил с ними. Они мне показали документы. У этой фирмы-застройщика были документы на право собственности этого недостроя, который здесь раньше был. Они должны были надстроить над ним строение".

  Олександр разом із майбутніми сусідами заїжджали на будівництво та раділи швидким темпам зведення дому. Щомісяця споруда ставала вищою на поверх. Аж раптом забудовник та підрядник розірвали угоди. Тоді люди і дізналися, що їх обдурили.

  Андрій Санжара, адвокат постраждалих: "Дом есть, люди, оказывается, инвестировали в незаконное, самовольное строительство, да еще и на чужом участке. Компании разбегаются, люди остаются без денег и квартир".

  Адвокат забудовника каже, узаконити будинок збиралися, але по завершенню робіт.

  Владислав Андрущенко, адвокат забудовника: "Тогда во всей стране был такой бум – начинали строить, а потом получали документы. Не совсем это правильно, но большинство зданий в этом городе построены именно так".

  Директор компанії "Домобуд", яка збирала гроші у людей, нині під вартою. Проти нього порушена кримінальна справа за кількома статтями.

  Володимир Тимошенко, слідчий Красногвардійської районної прокуратури Дніпропетровська: "... это превышение служебных полномочий, что повлекло тяжкие последствия, злоупотребление служебным положением, что повлекло тяжкие последствия, мошенничество. Кроме того, установлены факты двойных продаж некоторых из квартир".

  Обдурені мешканці розуміють - назад свої гроші можуть не отримати. Тому вимагають, щоби суд передав їм право власності на недобудований дім.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Весілля британського принца пройде за посилених заходів безпеки
  Наступний матеріал
  Для охолодження "Фукусіми-1" створять унікальний водяний саркофаг
  Теги:
  Loading...