Будинок Лесі Українки в Балаклаві - відбудують (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Садибу графині Соколової відновлять майже з нуля. Раніше будівлю почали розбирати, тож історики і мешканці міста побоювалися, що унікальна пам`ятка зникне назавжди. Нині в Балаклавській бухті працюють архітектори та інженери.
  Груди каміння, частини напівзруйнованих стін - от, що залишилося від Лесиного будинку. Багато років він стояв занедбаний на краю Балаклавської бухти - його руйнували морський вітер та дощі. Поки чиновники вирішували, що робити з пам`яткою, вона геть розвалилася. Коли схаменулися - врятувати її виявилося неможливо. Тож будівлю довелося розібрати.

  Олександр Куксін, головний інженер: "В процессе демонтажа удалось сохранить достаточно небольшое количество элементов, они по сути заскладированны в местах оборудованных для складирования, вот сзади тоже определенное количество элементов, тоже есть, которые позволят в будущем имея перед собой элементы здания восстановить фасады в таком же виде в каком они находились до демонтажа".

  Через курортний сезон, початок реставрації будинку Лесі Українки довелося відкласти до осені. Разом з ним почнуть відновлювати ще три архітектурні споруди. Допоки будівельники чекають на дозвіл державного архітектурного контролю Севастополя на місці вирішили укріпити береги, розширити та реконструювати балаклавську набережну.

  Сергій Нєбутов, директор проектної групи: "Проект должен был быть готов в марте этого года, но до этого нами были найдены фотографии более позднего периода , где фасады здания не принципиально, но отличаются. И руководство нашего предприятия приняло решение  внести изменения в проект, а это очень большой объем работы, что бы приблизить это, установить историческую справедливость".

  Будівельники обіцяють: до початку наступного курортного сезону будинок Лесі Українки повністю відновлять. Крім того, тут з`явиться цілий комплекс нових будівель, яким нададуть первозданного стилю - кінця XIX початку XX сторіччя. 

  Єлізавета Баландіна, Борис Старіков,  Балаклава, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.59Мб)
  Попередній матеріал
  Чільник литовського МЗС пропонує прискорити Євроінтеграцію України
  Наступний матеріал
  Інтерполу - 85 років
  Теги:
  Loading...