dt.ua

Держаудитслужба знайшла в "Укртрансгазі" порушення на понад 500 млн грн

  У ході ревізії, серед іншого, виявили невикористані матеріально-технічні ресурси вартістю майже 130 млн грн

  Державна аудиторська служба (Держаудитслужба) під час перевірки фінансово-господарської діяльності компанії "Укртрансгаз" та її філій виявила порушення в розмірі 580,8 млн грн. Про це повідомляє прес-служба відомства.

  Із загальної суми збитки становлять 28,4 млн грн. Держаудитслужба перевіряла діяльність компанії з 1 червня 2014 року по 31 грудня 2015 року.

  Зазначено, що результати перевірки показали низку негативних тенденцій і недоліків під час використання фінансових і матеріальних ресурсів.

  "Так, попри значне збільшення тарифів на транспортування газу та послуги його зберігання, "Укртрансгаз" за результатами 2015 року отримало збиток на суму 4,7 млрд грн при запланованому показнику чистого прибутку розміром 5,7 млрд грн. Головною причиною збитковості 2015 року є збільшення суми нарахованих товариством амортизаційних відрахувань на 13,2 млрд грн без внесення змін до фінансового плану, чим було порушено вимоги Господарського кодексу України", – зазначають у Держаудитслужбі.

  За даними відомства, через невиконання рішення загальних зборів акціонерів Укртрансгазу до держбюджету не перевели 135,8 млн грн дивідендів за 2012 рік.

  Також у ході ревізії виявили матеріально-технічні ресурси вартістю майже 130 млн грн, які купили протягом 2000-2012 років, але так і не використали.

  "Укртрансгаз" провів 144 процедури закупівель із порушенням вимог законодавства, за результатами яких укладено договорів на загальну суму майже 622 млн грн", – заявили у відомстві.

  Згідно з повідомленням Держаудитслужби, виявлено факти, які можуть свідчити про змову між учасниками торгів. Інформацію про це передали в Антимонопольний комітет України. Зауважимо, що відомство передало в Державну фіскальну службу інформацію про порушення, які призвели до "викривлення показників фінансової звітності "Укртрансгазу" і свідчать про можливе заниження об’єкта та/або бази оподаткування, а також ухилення від сплати податків і зборів".

  Як повідомляв 5.ua, "Укртрансгаз" запустив онлайн-лічильник поставок газу зі Словаччини. 

  Попередній матеріал
  Експерт розповів, скільки українців відвідає Крим у 2016 році
  Наступний матеріал
  Посольство України проводить негайну евакуацію громадян з Алеппо
  Теги:
  Loading...

  В Укртрансгазі російський проект заміщення "Південного потоку" назвали "міфічним"

  Україна розраховує з грудня збільшити реверс газу зі Словаччини – "Укртрансгаз"

  Україна зменшить споживання газу в 2015 - "Укртрансгаз"

  За останній місяць імпорт газу з Європи збільшився на 11% - "Укртрансгаз"

  СБУ викрила розкрадання 20 млн грн в обласному підрозділі "Укртрансгазу"

  Проти службових осіб "Нафтогазу" і "Укртрансгазу" відкрили справи за викрадення 400 млн держкоштів