Брати Капранови 5 канал

Брати Капранови: як створити різдвяний настрій та святкувати Святвечір

Різдвяний настрій – це справа власних рук

Впевненість в цьому висловили в ефірі "5 каналу" українські письменники Дмитро та Віталій Капранови.

"Різдво вже ось-ось, до нього вже зовсім трошки залишилося, тому різдвяний настрій – це справа власних рук. Ніхто вам цього настрою не подарує, якщо ви самі собі його не будете культивувати, а тут книжка – перший помічник, тому що вона розігріває увагу, вона дає настрій. Якщо хочете підготуватися до Різдва – читайте якусь хорошу книжку, тоді настрій прийде сам. Зараз мода на всяке рукомесло і дуже багато є чим зайнятися родиною разом, дуже важливо, щоб родина мала свою спільну… от збирається родина – кожен "втикає" в свій гаджет, інші – в телевізор. А свято воно ж не в тому полягає, свято полягає в тому, щоб зібралися і щось зробили разом. Всі ці різдвяні дива робляться прямо тут, просто треба зібратися і зробити," – сказав Дмитро Капранов.

Традиції самі по собі дуже важливі, адже наші предки придумали їх недарма. Основна проблема в тому, що з часом їхнє значення було спотворене або взагалі втрачене. Тож обов'язково у Святвечір потрібно розказувати, що і для чого святкується, додав Віталій Капранов.

"Попит на книжки, в яких описується українські обряди і, власне кажучи, те, як святкується Різдво, бо не секрет, що його святкують по-різному навіть у кожній родині, не кажучи вже про регіони України, сьогодні попит на такі книжки фактично випереджає попит на художні. Це означає, що, по-перше, українці цікавляться і хочуть відродити ці традиції, а по-друге, що на превеликий жаль, ми не зовсім чітко розуміємося  в тому, як це робиться. Сьогодні ввечері за столом зберуться всі українські родини, я не знаю як у вас, а ми почнемо з розповіді – ми сьогодні зібралися за столом тому що…, Різдво – тому що…, Христос народився… і всю цю історію треба розказати кожного разу, бо це і є спосіб передачі традицій. Ну здавалося – хто чого не знає про Різдво? А потім виростає ціле покоління… В мене колись була одна геніальна знайома, яка сиділа якось за столом і каже: "Сьогодні ж Христос народився? А для чого Богородиці кутю давали, щоб їй легше родить було?" – сказав він.

Як повідомляв 5.ua, датська авіалінія вирішила нагадати пасажирам, що таке святвечір за родинним столом.

 

Попередній матеріал
Російські військові симулюють захворювання, щоб не їхати воювати на Донбас – розвідка
Наступний матеріал
Як відсвяткувати Різдво у Києві: хода із зірками, ярмарки, концерти та вистави

Дивіться наживо на 5.ua Різдвяне Богослужіння з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ

Морозне Різдво: циклон принесе зниження температури до -23 і хуртовини

"Коли Різдво - це не тільки Олів'є": як в Одесі вертаються до витоків новорічних свят

До різдвяних свят "Укрзалізниця" призначила більше 30 додаткових потягів