Бранці Кремля: коли Клих та Карпюк повернуться додому

Правозахисниця Марія Томак проаналізувала ситуацію довокола незаконно утримуванних на території РФ громадян України

Сьогодні зранку в ефірі "5 каналу" Докка Іцлаєв (адвокат Миколи Карпюка) висловив впевненість, що вирок засудженим українцям буде скасовано після звернення до Європейського суду та повідомив, скільки часу може зайняти процедура їх повернення. Подробиці дивіться тут:

Як відомо, 19 травня у Верховному суді Чечні колегія присяжних визнала Миколу Карпюка та Станіслава Клиха винними в участі в бойових діях проти російських урядових військ під час Чеченської війни взимку 1994–1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. 24 травня російські прокурори попросили Верховний суд Чечні засудити Карпюка та Клиха до 22 років 6 місяців і 22 років за ґратами відповідно. Українці заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а свідчення і визнання були отримані російським слідством під тортурами.

Нагадаємо, 24 травня міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна в перший день після набуття чинності вироку в справі Карпюка і Клиха звернеться із запитом про їх екстрадицію.

Попередній матеріал
На Одещині затримали фінансових шахраїв, яких розшукував Інтерпол
Наступний матеріал
Кабмін затвердив "антикризовий" план на 2016 рік

Новіков розповів, коли можуть розглянути апеляцію на вироки Карпюку і Клиху

Афанасьєва і Солошенка передадуть з РФ у найближчі тижні – Клімкін

Справа Савченко довела, що в Росії суд відсутній – Фейгін

Надія Савченко на Батьківщині: подробиці повернення Героя України