Бориса Возницького поховали на Личаківському кладовищі Львова [відео]

  Львів’яни попрощалися із Героєм України Борисом Возницьким. У місті жалоба, приспущенні державні прапори. Провести в останню путь видатного науковця, мистецтвознавця, діяча культури до палацу Потоцьких прийшли тисячі людей.

  Бориса Возницького називали янголом-охоронцем усіх львівських замків, музеїв та галерей. Від самого ранку до палацу Потоцьких попрощатися з ним ішли не лише відомі люди, але й пересічні містяни.

  Львів`яни: "Борис Возницький - це було втілення Львова, на жаль ці люди - він, Дашкевич, Ісаєвич - відходять і Львів сиротіє, бо це остання шляхта, реальна духовна шляхта, яка була в цьому місті".

  Львів`яни: "То була людина, була настільки віддана своїй справі, закохана в свою справу. Людина, яка не чекала якогось зиску".

  Поховальна процесія розтяглася на кількасот метрів. Із палацу Потоцьких тіло пронесли вулицями міста до церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Попереду - почесна варта із нагородами, яких за своє життя Борис Возницький одержав чимало.

  Роман Лубківський, письменник: "Це був раб національного обов`язку. В слово "раб" я включаю те християнське тлумачення - не просто раб гнаний, хоч і був гнаний і нетерпіли його, але він, той раб, мав в душі світло волі. Він хотів волі для України, для культури. Він хотів врятувати те, що не було доруйновано".

  Борис Возницький багато років очолював львівську галерею мистецтв. Міністр культури не приховує - знайти йому заміну буде нелегко. Втім, обіцяє - конкурс на посаду буде відкритим.

  Михайло Кулиняк, міністр культури: "Мабуть, збереться музейна рада, скоріше всього, ми зберемся  тут у Львові. Тому що ту планку, яку він задав - я не знаю, хто візьме на себе сміливість хоча би до неї наблизитися. Хай це буде самий достойний. Я можу точно сказати - ми одноосібно призначати нікого не будемо".

  Мистецтвознавець загинув у ДТП 23-го травня, на 86-му році життя. Його автівка виїхала на зустрічну смугу, зачепила автобус та вилетіла у кювет. За фактом аварії проводять розслідування. Поховали Бориса Возницького на Личаківському кладовищі, на полі почесних поховань.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Матчам 1/4 фіналу Євро-2012 передуватимуть змагання неповносправних дітей
  Наступний матеріал
  У США скасовано низку виступів Елтона Джона через його хворобу
  Теги: