5.ua

Болить живіт – значить пневмонія: на Вінниччині через лікарську помилку помер 10-річний хлопчик

Лікували пневмонію, замість апендициту. Через втрату медиками часу на Вінниччині помер десятирічний хлопчик. Мати ж дитини звернулася до правоохоронців.

Та поки не буде висновків судмедекспертів - кримінальне провадження відкривати правоохоронці не квапляться.

Тетяна Гринчик розповідає, що у її десятирічного сина Олега ніколи не було проблем зі здоров’ям. 26 жовтня хлопчику стало зле - почалася нудота та піднялася температура. Сімейний лікар діагностував апендицит та направив до районної лікарні у Тростянець. Там аналізи підтвердили цей діагноз. Проте оперувати не взялися - через відсутність відповідних фахівців.

За словами матері, бригада медиків із Вінницької обласної лікарні прибула близько десятої вечора. Оглянули хлопчика та озвучили інший діагноз.

"Зробили йому флюорографію, сказали, що це пневмонія, двостороннє запалення легенів, хоча він їм казав, що мене болить животик", - розповідає мама Олега.

 До ранку стан дитини погіршився. Районні лікарі знов викликали обласних колег. Прибула вже інша бригада медиків, яка підтвердила первинний діагноз - апендицит - та вирішили терміново оперувати хлопчика.

Під час операції з’ясувалося: у хлопчика вже почався перитоніт. За п’ять днів, не виходячи з коми, Олег помер. Його мати у цьому звинувачує медиків обласної лікарні. Мовляв, саме через те, що вони були проти доправлення хлопчика до Вінниці, було втрачено час. Лікарі ж наполягають - пацієнт був нетранспортабельним.

Мати Олега звернулася до правоохоронців. Ті - занесли факт смерті дитини у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Чи відкривати кримінальне провадження вирішать після висновків судово-медичної експертизи.

Попередній матеріал
Клімкін: Мінський процес під загрозою зриву
Наступний матеріал
Засідання парламенту розпочнеться з години запитань до уряду
Теги:
Loading...