Боєць АТО у суді змусив Кабмін розробити проект держпідтримки дітей військових

  Кабмін мав розробити положення закону 11 місяців тому

  Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив позов учасника АТО Олександра Мамалуя та зобов’язав Кабмін розробити порядок надання держпідтримки дітям учасників бойових дій. Про це повідомив на сторінці у Facebook Олександр Мамалуй.

  "За моїм позовом бездіяльність Кабінету Міністрів визнана судом протиправною… Кабмін зобов’язаний судом виконати вимоги Закону та розробити порядок надання дітям бійців державної підтримки", – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, що Кабмін, відповідно до вимог закону, мав розробити такий порядок до 6 липня 2015 року. Державна підтримка передбачає повну або часткову оплату за навчання за рахунок бюджету, отримання довгострокових  кредитів на освіту на пільгових умовах, безкоштовні підручники, соціальні стипендії, безкоштовне проживання у гуртожитку тощо.

  "Без такого порядку, Закон – лише мертвонароджена декларація про благі наміри, і не може бути застосований. І не застосовується… Кабінет Міністрів не зробив цього досі. Хоча зобов'язаний був ще 11 місяців тому", – підкреслив Мамалуй.

  Довідково: Олександр Мамалуй – суддя Харківського обласного господарського суду, що воював снайпером у складі 93-ї бригади під Донецьком у 2014-2015 роках.

  Як повідомляв 5.ua, з початку АТО статус учасника бойових дій отримали понад 159 тисяч військовослужбовців та працівників ЗСУ.

  Попередній матеріал
  Офіційний Київ веде переговори про звільнення 25 заручників на Донбасі – Тандіт
  Наступний матеріал
  В Афганістані вибухнув бус із держслужбовцями – прибули більше 20 карет "швидкої"

  Облрада Одеси під тиском протестувальників визнала добровольців учасниками бойових дій

  Міноборони підрахувало кількість бійців, що отримали статус учасника бойових дій

  На Миколаївщині виділять майже 4 тис. га землі для учасників АТО

  Квартиру учасника АТО продали, поки той був на фронті