5.ua

Більшість українців за єдину державну мову та унітарну державу - соцопитування

  Більшість українців виступають за єдину державну мову, європейський вибір та унітарну державу, однак проти вступу до НАТО.

  Такі результати соціологічного опитування проведеного соціологічною службою Центру Разумкова та Соціологічною групою "Рейтинг".

  Якби найближчим часом відбувся референдум стосовно актуальних проблем розвитку України, зокрема: статусу української та російської мов, можливості федералізації України, можливості інтеграції України до ЄС, Митного союзу, вступу до НАТО, то в ньому точно, або скоріше за все взяло би участь 82,7% виборців (57,5% — впевнено, 25,2% — скоріше за все).

  Якщо враховувати число тих, хто готовий взяти участь у референдумі, то гіпотетичний результат волевиявлення був би таким: 71,4% проголосували би за унітарність держави (17,1% — проти), 59,5% висловилися б за українську як єдину державну (36,5% — проти), 59,2% підтримали би вступ до ЄС (23,9% — вступ до Митного союзу), однак лише 39.5% схвалили би вступ України до НАТО (45,9% — проти).

  Якщо рахувати від усіх респондентів, то результати виглядають таким чином.

  Якби в Україні відбувся референдум щодо форми територіального устрою України, за те, щоб наша країна стала федеративною державою готові проголосувати 16,7% всіх опитаних. 69,3% обрали варіант унітарного устрою з децентралізацією влади.

  Якби на референдум винесли питання про статус мов, то 56,5% від усіх опитаних висловилися б за те, щоб єдиною державною залишалася українська, а російська вільно використовувалась. 37,6% готові підтримати варіант, згідно якого українська та російська — дві державні мови.

  Якби темою референдуму була проблема інтеграційного вибору України, 54,5% всіх опитаних підтримали б вступ до Європейського Союзу, в той час як приєднання до Митного Союзу готові підтримати 23,9% громадян.

  Нарешті, 35,8% підтримали би вступ до НАТО, а 47,9% — висловилися би проти.

  Крім того, під час опитування досліджувалася думка громадян стосовно різних пропозицій щодо майбутнього України.

  Підписання Угоди про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі підтримують 60,4% опитаних, проти — 25,4%.

  Створення єдиної союзної держави у складі Росії, Білорусі та України підтримують 20,1%, не підтримують — 70,5%.

  Вступ України до складу РФ в якості частини РФ підтримують лише 7,5%, проти — 84,8%.

  Лише 8,5% підтримують ідею переходу області, в якій вони проживають до складу РФ, 85,3% — не підтримують.

  Приєднання до Ташкентського договору про колективну безпеку в СНД підтримують 17,3% опитаних, 60,9% — проти.

  44,8% респондентів виступають за збереження позаблокового статусу України, 32% — проти.

  59,5% опитаних не підтримують запровадження візового режиму з Росією, підтримують — лише 26,0%. Думки респондентів стосовно виходу України з СНД поділилися майже порівну: 37,4% за вихід, 40,4% — проти.

  Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова та Соціологічною групою "Рейтинг" з 28 березня по 2 квітня 2014 року у всіх регіонах України за винятком Криму. Опитано 3011 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки — 1,9%.

  Попередній матеріал
  Фінальний матч Кубку України з футболу відбудеться у Харкові
  Наступний матеріал
  Дуров покинув Росію і не планує повертатися
  Теги:
  Loading...