Більш як 100 іменинників у один час і в одному місці збираються щороку на Франківщині [відео]

  Більш як сотня іменинників у один час і в одному місці збираються щороку на Франківщині. Так у селищі Вишків відзначають свято Петра і Павла. Гостини влаштовують просто неба. Усіх охочих пригощають смаколиками, співають пісень та вручають подарунки.

  Вони подруги. Дві Анни. І обидві Петрівни. І кожній із них уже за сімдесят. Ходити на іменини разом для них стало багаторічною традицією.

  Анна Петрівна: "Cвято Петра і Павла кожного року справляємо ра берегах, співають, танцюють, вогнища розкладають".

  У селі Вишків - сімсот жителів. І майже в кожній  хаті є Петро або ж Павло. Тож свято двох апостолів у цій місцині найшанованіше. І щороку 12 липня вишківчани влаштовують цілий фестиваль - готують грибну юшку та пригощають стравами із лісових ягід усіх охочих.

  Олена Драбчак: "Ягоди на Петра, іноді, на Івана вже є, цього року ягоди і на Івана були, це традиція така, обов’язково в кожный хаты, даэмо з медом, цукром, приъзджайте до нас".

  Селяни запевняють, зберегли найдавніші традиції святкування Петра і Павла. Одна з них - зустрічати гостей ось такими музиками.

  Анна Шкелебей: "Музика то торомба, колись люди весілля під нього справляли, по полонинах грали, такий інструмент".

  Та головна мета такого свята - зібрати в одному місці якомога більше Петрів та Павлів.

  В’ячеслав Кредисов, організатор свята: "Тут у нас зібралося понад сотні Пертів, Павлів, Петровичів та Павловичів. Наступного року ми організуємо ще і Рогатинський, Рожнятівський райони, взагалі, з усієї області, щоб подивитися, скільки у нас Павлів та Петрів".

  Наступного року організатори планують перенести свято до обласного центру. На головній площі  Івано-Франківська обіцяють зібрати принаймні дві тисячі іменинників.
   
  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківська область, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Сутичками протестувальників із поліцією завершився мітинг у Перу
  Наступний матеріал
  Масштабний страйк працівників компанії "Хюндай" у Південній Кореї
  Теги: