sprotyv.info

Бійці МВС розстріляли і підірвали бронеавтомобіль "Козак"

Машина витримала обстріли і мінні випробування за стандартами НАТО, манекен не постраждав

Український бронеавтомобіль "Козак" виробництва столичного НПО "Практика" пройшов державні випробування, повідомляє група "Інформаційний спротив". Тести відбулися на одному з військових полігонів на Київщині, відповідно до наказів МВС та Міністерства оборони. Програма випробувань була розроблена Центральним науково-дослідним інститутом МВС України, а випробування на підрив проводилися в максимальному наближенні до стандарту НАТО STANAG 4569 "Методи оцінки рівнів захисту бойових броньованих машин легкої категорії".

За словами голови підприємства-розробника Олега Висоцького, подібні випробування відбулися в Україні вперше – раніше вони проводилися тільки методами комп'ютерного моделювання, без реальних підривів. За його словами, провести випробування техніки на кулестійкість – не проблема, а ось підривати такі машини в експериментальних цілях – задоволення дороге, тому рідкісне.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

"Козака" спочатку обстріляли з різних видів стрілецької зброї (з автомата АК-74, снайперської гвинтівки СВД, кулемета ПКМ), а потім зробили два вибухи. 6 кг тротилу (еквівалент розриву протитанкової міни) прикріпили на дно "Козака", а потім ще 6 – під переднє колесо. У салоні бронемашини знаходився манекен зі спеціальними датчиками, які дозволяють визначити, якого впливу зазнає людина під час вибуху. Датчики прискорення і тиску були встановлені в ключових точках – область тазу, грудної клітки, голова.

Як підкреслюється у повідомленні, "Козак" витримав випробування з честю. Відсік екіпажу зберіг цілісність, після першого вибуху вільно відкривалися двері, а після другого навіть вдалося завести двигун. За попередніми даними, розшифровки показників датчиків підтвердили – в жодній з критичних точок на манекені, де були встановлені датчики, не було відзначено критичних показників прискорення і тиску. "Це означає, що люди, які знаходилися в бронеавтомобілі в момент вибуху, залишаться живі", - прокоментував мінне випробування "Козака" представник НВО «Практика» Сергій Вілков. За його словами, мінний захист бронемашини спрацював саме так, як повинен був – деформувалася і цієї деформацією поглинула більшу частину енергії.

За даними "ІС", в даний час більше трьох десятків бронеавтомобілів "Козак" знаходяться на озброєнні Національної гвардії України і Прикордонної служби. У 2016 році також плануються поставки цих бронемашин. У процесі використання розробники "Козака" на підставі отриманих відгуків внесли деякі зміни в конструкцію автомобіля, зокрема – посилили передню вісь машини.

Нагадаємо, ще шість бронемашин "Козак" минулого тижня вирушили з Києва на Схід для підсилення бійців Держприкордонслужби.

Попередній матеріал
Європейське агентство з авіаційної безпеки схвалило до використання два повітряні маршрути над Чорним морем
Наступний матеріал
Понад сотню іракських мігрантів повернулися додому з Фінляндії через суворий клімат
Loading...

Нацгвардія отримає 20 бронемашин протягом року

Міноборони: ЗСУ отримають до кінця року 10 бронемашин "Дозор-Б"

Вінницькі автомеханіки ремонтують бронетехніку для передової

На Миколаївському бронетанковому заводі кипить робота - модернізують БРДМи