RQ-4B Global Hawk
RQ-4B Global Hawk Вікіпедія

Безпілотник ВПС США виконав розвідувальний політ уздовж лінії розмежування на Донбасі

Можливості дрона дозволяли спостерігати за всією територією ОРДЛО та частиною території прикордонних областей Росії

Напередодні стратегічний американський безпілотник RQ-4B Global Hawk зробив черговий багатогодинний розвідувальний політ уздовж лінії розмежування сторін на Донбасі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на моніторингові дані західних авіаційних ресурсів.

Так, американський безпілотник ВПС США вилетів з авіабази Сігонелла на Сицилії. Ранком 23 січня він увійшов у повітряний простір України з боку Румунії і прослідував над територією Кіровоградщини та Дніпропетровщини у напрямку Донбасу. Практично весь день дрон курсував з півночі на південь уздовж лінії розмежування сторін, не перетинаючи її.

"Розвідник здійснював політ на висоті близько 15,5 тис. метрів і швидкості 600 кілометрів на годину", – зазначається в повідомленні.

Можливості дрона дозволяли спостерігати за всією непідконтрольною територією ОРДЛО, а також великою частиною території прикордонних областей Росії.

Кілька разів безпілотник підлітав на відстань приблизно 40-60 км до межуючих із Луганською областю районів Бєлгородської, Воронезької та Ростовської областей РФ. На борту дрона встановлена камера з високою роздільною здатністю, інфрачервоний сенсор і радар для відстеження рухомих об'єктів. Він дозволяє вести стратегічну повітряну розвідку на глибину до 300 км на території противника.

Global Hawk здатен оглядати великі території, здійснювати розвідку точкових цілей та передавати розвідінформацію командуванню у режимі реального часу.

Довідково: безпілотник RQ-4A Global Hawk, що має злітну масу 15 тонн і розмах крила близько 40 метрів, може патрулювати протягом 30 годин на висоті до 18 тис. метрів. Його вартість оцінюють у $140 мільйонів, а година його польоту обходиться у $31 тисячу. 

Торік цей дрон неодноразово використовували для проведення розвідки неподалік непідконтрольної владі України території Донбасу. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Маневрений та загрозливий: як виглядає український безпілотник "Горлиця" – ФОТО

Український безпілотник 'Горлиця
/
Український безпілотник 'Горлиця'
/
Український безпілотник 'Горлиця'
/
Український безпілотник 'Горлиця
/
Український безпілотник 'Горлиця
/
Український безпілотник 'Горлиця'
/
Український безпілотник 'Горлиця
/
Український безпілотник 'Горлиця
/
Український безпілотник 'Горлиця
/
Український безпілотник 'Горлиця
/

Попередній матеріал
Миротворча місія ООН має не допустити "замороження" конфлікту на сході – генерал США
Наступний матеріал
Американські Javelin будуть постачатися у підрозділи в тилу на випадок загострення агресії РФ – Міхненко
Loading...