спостерігачі ОБСЄ
спостерігачі ОБСЄ 112.ua

Бернс: Російські сепаратистські сили більш ніж уп’ятеро частіше використовували заборонену зброю

  У США відзначили нарощування озброєння в "ЛДНР" та залякування бойовиками місії ОБСЄ

  Протягом останніх трьох місяців Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (SMM) зафіксувала збільшення забороненого важкого озброєння на 750% на території підконтрольній сепаратистам. Про це повідомила зазначила повірена в справах США при ОБСЄ Кейт Бернс у своєму листі-відповіді до голови моніторингової місії ОБСЄ в Україні та особливого представника Голови ОБСЄ в Україні від 11 травня, передає "Укрінформ" з посиланням на "Голос Америки".

  "Минулого тижня, SMM бачило 44 випадки наявності зброї в лінії відведення, 42 з яких на територіях непідконтрольних уряду України. В Луганську SMM продовжує фіксувати наявність 30 одиниць зброї, включаючи танки, гаубиці та різні системи запуску ракет", – йдеться у листі Бернс.

  Окрім того, Кейт Бернс наголосила, що підконтрольні Росії сепаратистські сили більш ніж уп’ятеро частіше використовували заборонену зброю порівняно з українськими силами.

  "Справжні цифри набагато більші, з огляду на те, що з січня спостерігачам ОБСЄ забороняли доступ 250 разів",  – додала вона.

  США закликають Росію наказати підконтрольним їй силам припинити залякування співробітників ОБСЄ.

  "Сепаратистськими силами під керівництвом Росії було вчинено абсолютну більшість порушень, які включали погрози спостерігачам у період з 1 січня до 23 квітня. Ситуація з того часу не покращилась", – йдеться у зверненні.

  У листі Бернс також вказано, що, крім залякувань, "російські ставленики провадять кампанію з дезінформації, що ще більше посилює небезпеку для спостерігачів. 3 травня Ігор Плотницький, фактичний керівник так званої "ЛНР", заявив ніби SMM зруйнували 300 будинків вздовж контактної лінії".

  "Спотворення ситуації Полотницьким є частиною умисної стратегії з підриву місії ОБСЄ, створює атмосферу безкарності і наражає представників SMM на ризик" – аргументувала повірена в справах США при ОБСЄ.

  Попередній матеріал
  Замість тисячі слів: конкурсну пісню гурту О.Torvald виконали міжнародною мовою жестів
  Наступний матеріал
  ЗНО-2017: Результати оцінювання множитимуть на три нові коефіцієнти
  Loading...

  Вашингтон закликав Москву вплинути на терористів ОРДЛО, аби вони "зробили перший крок" до відновлення миру в Україні'

  Американська еліта бажає налагодити відносини з Росією – Пономарьов

  Росія на 750% збільшила кількість забороненого важкого озброєння на Донбасі – ОБСЄ

  Над Чорним морем винищувач Росії пролетів впритул до літака ВМС США

  "Lets make peace!": Трамп у Twitter мирить Україну з Росією

  5 канал - трансляція наживо