Батьки дітей із синдромом Дауна виборюють право на освіту останнім [відео]

  Виборювати право на освіту для дітей із синдромом Дауна взялися їхні батьки. Переконують можновладців у здатності своїх чад бути школярами. В окремих регіонах України створені експериментальні інтегровані класи. Утім серед однолітків у звичайних загальноосвітніх закладах навчається лише кожна сота дитина з вадами інтелектуального розвитку.

  Що не день, то боротьба за повагу, розуміння, а тепер вже й освіту. Синові кримчанки Любові Єгорової за рік сідати за парту. Хоча Єгорка має синдром Дауна, жінка у здібності хлопця вірить. Воліє, щоби чадо навчалося у звичайній школі. Однак, до побажань жінки освітяни не дослухаються.  

  Любов Єгорова, мати дитини з синдромом Дауна: "Мы сейчас ходим в обычный детский садик. Собираемся пойти в обычную школу. Конечно боимся. Не совсем уверены, что ребенка примут как следует".

  Цього, свого часу, остерігалися й батьки киянки Антоніни Грець. Через інтелектуальну слабкість доньки побоювалися, що її зацькують у звичайній школі. Тому навчалася Тоня в спеціалізованому інтернаті. 

  Антоніна Грець: "Там хорошие дети. Меня никто не обижает".

  У свої 25 дівчина грає у театрі. Вчиться малювати. Та й у побуті робить усе як рідні.

  Антоніна Грець:  "Готовлю я только суп. Деруни делаю. Картошку чистю. Пол мою. Убираю постели". 

  Людмила Черненко, дитячий невролог: "Они совершенно не агресивны. Они способны к обучению. Противопоказаний к обучению в общеобразовательной школе, к нахождению в обществе у таких детей нет".

  Ба більше, це для них навіть корисно, стверджує дитячий невролог. Утім посадити сонячних малюків за однією партою з однолітками - півсправи.

  Сергій Кур`янов, президент ВБО "Даун Синдром":  "Має бути введений у цей клас асистент вчителя. Який буде допомагати зрозуміти".

  Віра Шинкаренко, начальник відділу освіти осіб із особливими потребами МОН України: "Передбачено саме введення таких посад. Це асистент вчителя, вчитель-дефектолог саме у освітніх навчальних закладах. Вирішуємо це питання, щоб внести ці посади до класифікатора професій".

  В Україні пристосованих шкіл для дітей із вадами розвитку - 22. Усі вони - учасники національного експерименту. Поки що там навчаються трохи більше відсотка українських малюків із синдромом Дауна. Решта, а це 4 тисячі, такої можливості позбавлені. 

  Людмила Голоднік, 5 канал: "Ефективно, проте дорого. Експеримент, запроваджений десять років тому, добігає кінця. Позитивний результат переконав освітян відкрити інтегровані класи у всіх загальноосвітніх закладах країни. Утім поки що двері українських шкіл зачинені для дітей із синдромом Дауна".

  Людмила Голоднік та Олексій Тищенко, 5 канал


  Попередній матеріал
  Велосипедом, автом, пішки. Як швидше? [відео]
  Наступний матеріал
  У кримському парламенті побилися депутати [відео]
  Теги: