5.ua

Батьки дітей із синдромом Дауна вкотре просять Януковича про допомогу [відео]

  Ірина з Луганська виховує десятирічного Андрійка. Таких діток, як він, називають «сонячними», адже хлопчик народився з синдромом Дауна. Його мама каже, що він нічим не відрізняється від здорових дітей. Цьогоріч пішов до третього класу загальноосвітньої школи, говорить українською та російською і дуже любить танцювати.

  Ірина, мама: «Любит, чтобы их любили, больше хвалили. Чем больше хвалишь – тем больше делает. Больше пытается сделать. Надо хвалить и еще раз хвалить».

  Про особливість свого сина Ірина дізналася ще у пологовому. Медики пропонували породіллі залишити хворого малюка у лікарні.

  Ірина, мама: «Не хотите ли оставить его в роддоме – зачем вам такой ребенок, у вас будут проблемы. Сразу отговаривали».

  Такі історії – не поодинокі. Адже щороку в Україні народжується більше чотириста двадцяти дітей із синдромом Дауна. Психологи кажуть: виховання таких діток починається з роботи з їхніми батьками.

  Вікторія Волкова, спеціаліст Центру раннього розвитку: «Коли мама відчуває ті емоції, які її спіткають на самому початку, тобто переживання діагнозу, переживання свого горя, то вона і не може дати дитині ту любов, яка їй вкрай необхідна».

  Активісти зібралися вже вдруге, щоби знову написати листа Президентові та нагадати йому про відсутність державної програми підтримки дітей із синдромом Дауна. Перше послання подали ще двадцять першого березня.

  Сергій Кур’янов, президент ВБО "Даун Синдром": «Вимагаємо від Президента надання доручення про створення міжвідомчої групи, яка б розробила програму по синдрому Дауна, направлену на  підтримку батьків, нових сімей, в пологових будинках саме. Були відкриті центри раннього втручання по всій Україні». 

  Юрій Павленко, уповноважений Президента з прав дитини: «Програми, яка б давала відповіді на всі проблеми, з якими стикається дитина-даунятко - на сьогоднішній день немає. Кабмін в особі Міністерства охорони здоров'я запевнив, що обов'язково відповіді на всі питання, які ставляться – будуть».

  А поки – діти та батьки змушені просто чекати та вкотре нагадувати владі про свої проблеми. Нині в Україні – більше п'ятнадцяти тисяч людей із синдромом Дауна, з них близько восьми тисяч – діти.

  Анна Грішина, Людмила Голоднік та Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині купили 2 нові «швидкі» – потрібно ж іще 70
  Наступний матеріал
  Завтра «Шахтар» спробує на виїзді здолати «Байєр»