Павло Гриб
Павло Гриб novynarnia.com

"Бачу таку перспективу: або смерть, або в'язниця": політв'язень Павло Гриб написав листа із російського СІЗО

  У листі Гриб зізнався, що коли у 2017 році їхав до Білорусі, то передчував, що його схоплять

  Український політв'язень Павло Гриб, який перебуває в російському СІЗО, в листі журналістам російського видання "Новая газета" написав, що йому негайно потрібно лікування. Про це пише "Новое время".

  Треба трохи потерпіти. Це "трохи" мені кожен день здається вічністю. Важко буде описати на папері цю вічність, тому що недостатньо слів для цього існує. Прокидаюся, не розуміючи, чи спав я. І знаю, що сьогодні не буде відрізнятися від вчорашнього.

  "Я думаю, що не варто бідкатися і скаржитися, хоча де ще я це можу зробити, як не тут. Адже я повинен подолати те, що трапилося зі мною. Потрібно не тішити себе надіями, але і не здаватися. Малоймовірно, що скоро все закінчиться. Я бачу таку перспективу: або смерть, або в'язниця, де мені треба пробути наступні роки свого життя. Це в тому випадку, якщо я не помру раніше, ніж туди поїду. Туди відправляють терористів, і не всі повертаються живими. Мені там взагалі без ліків не вижити. А іншої перспективи немає", – написав він.

  Гриб також написав, що не має наснаги займатися хоч якимись фізичними вправами: "Із фізкультурою все погано. Щось робити необхідно для виживання, а сил це робити немає. Ніяк не можу змусити себе на ранковій прогулянці в бетонному "колодязі" (обгородженій території) щось робити. У небажання тисячі причин. У бажання тисячі можливостей". 

  Також він написав, що тоді, у серпні 2017-го, коли їхав у Білорусь, то відчував, що це "капкан для нього". У листі хлопець написав: "Я, як звір в капкані. Звинувачую себе в наступному: я знав, куди і до кого їжу, і відчував, що не повернуся. Але, не послухавши нічиїх застережень, я поїхав. Думка така: не страждати даремно. Я не міг все повністю передбачити. Це пастка, в яку я потрапив, як звір в капкан. Навіщо я поперся в капкан, знаючи, що деякі обставини і обіцянки змушують зробити нечуване? Потім я тільки переконався в тому, що підозрював. Ціною свого вільні і життя".

  Як повідомляв 5.UA, в п'ятницю, 22 березня 2019 року, Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до шести років колонії українського політв'язня Павла Гриба. Після оголошення вироку він оголосив голодування. Нагадаємо, українець зник у серпні 2017 року в білоруському Гомелі. Пізніше його виявили в СІЗО в російському Краснодарі. За версією звинувачення, Гриб начебто схиляв школярку Тетяну Єршову з Сочі виготовити і підірвати вибухівку в школі. Дівчина нібито не любила "вчителів, учнів та всіх росіян". Однак сам Павло заявив, що не визнає звинувачень, і назвав справу сфабрикованою.

  Попередній матеріал
  Ворог 10 разів обстріляв позиції ЗСУ, поранено двох українських армійців – штаб ООС
  Наступний матеріал
  Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували: що це означає
  Loading...