5.ua

Азовська трагедія збурила суспільство - українці вимагають від держави захисту [відео]

  Нові подробиці Азовської трагедії виводять людей на вулицю. Обурені активісти йдуть шукати правди під Міністерство закордонних справ. Із написаними від руки плакатами та невеликим гучномовцем пікетувальники намагаютья докричатися крізь товсті стіни радянської будівлі. Від вітчизняних дипломатів активісти вимагають рішучості.

  Протестувальники: "Ми звертаємося до вас! Виплатити компенсації загиблим! Має бути чітка відповідна жорстка заява Міністерства закордонних справ".

  Повернути Олександра Федоровича та покарати російських прикордонників - такі вимоги активістів. Вони навіть офіційне звернення до МЗС склали і запрошують до підпису усіх охочих.

  Юлія Смиронова, активістка: "Російські прикордонники спеціально протаранили цей катер, спеціально добивали їх. Якимось дивом вижив Федорович. Ми хочемо, щоб повернули федоровича на Україну і щоб МЗС якось реагувало, а не лише обіцянками".

  В МЗС звітують - зреагували на ситуацію ще до мітингу. Зранку Міністр закордонних справ Леонід Кожара надіслав листа з подібними вимогами своєму російському колезі, Сергію Лаврову.

  Євген Перебийніс, речник МЗС: "Це наша принципова позиція, щоб ця псрава була всебічно досліджена і страждав не лише наш моряк, якого ми вважаємо невинним у цій справі, а й проведено ретельне розслідування дій прикордонників РФ і якщо буде доведено їх вину - вони мають понести покарання".

  Валерій Чалий, заступник генерального директора з міжнародних питань центру Разумкова: "Я вважаю, сьогоднішня реакція МЗС - вона правильна за формою, але вона м'яка за змістом".

  Експерт із міжнародних відносин Валерій Чалий теж радить вітчизняним дипломатам бути більш жорсткішими. За його словами, офіційний Київ застосовує не всі інструменти у цій ситуації.

  Валерій Чалий, заступник генерального директора з міжнародних питань центру Разумкова: "На мій погляд, ця ситуація потребувала б більш жорсткого реагування. Пропозиції щодо провдення констультацій на рівні консульских департаментів є недостатніми. Я думаю, що треба перевести це на найвищий рівень механізм взаємодії. Принаймні, незважаючи на те, що це не завдання МЗС, я би уже зараз відправив представника МЗС в Донецьку область на місце, до сімей загиблих".

  Також експерт застергіає, що не можна в майбутньому йти на будь-які поступки у цій справі на тлі нинішніх складних відносин України та Росії. Від позиції вітчизняних дипломатів, каже Чалий, залежатиме майбутній тон спілкування Москви та Києва.

  Андрій Жигулін, Сергій Клименко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Москва офіційно затребувала звільнення затриманого в Білорусі бізнесмена
  Наступний матеріал
  Українські кардіохірурги опанували новітній спосіб лікування [відео]
  Теги: