5.ua

Автомайдан пікетував ГПУ – вимагає заборони Компартії

  Заборонити діяльність Комуністичної партії в Україні якомога швидше – з таким зверненням прийшли до Генеральної прокуратури автомайданівці.


  Активісти вимагають визнати КПУ злочинною організацією, а її діяльність – злочинами проти миру і безпеки людства. Нагадаємо, напередодні в Службі безпеки вже відзвітували – матеріали щодо незаконної діяльності КПУ зібрали і передали до Мін'юсту. Документи складаються з трьох частин: причетність до посягання на конституційний лад держави, незаконні формування та участь у масових заворушеннях, а також відмивання коштів. Активісти ж закликають Генпрокуратуру та Міністерство юстиції пришвидшити процес заборони Комуністичної партії.

  Юрист Ганна Маляр підкреслює: у 1991 році Президія ВРУ заборонила діяльність Компартії, а у 2001 році, вийшовши за межі своїх повноважень, Конституційний суд відмінив цю постанову. Тому активісти вважають, що КПУ відновила свою діяльність незаконно.

  Раніше Міністерство юстиції після відповідного доручення в.о. президента Олександра Турчинова направило запити до Генеральної прокуратури та СБУ, в яких просило провести розслідування можливих кримінальних злочинів з боку керівництва КПУ.

  Нагадаємо, через антидержавну позицію і діяльність Компартії її представників навіть вигнали із закритого засідання ВРУ 6 травня.


  Попередній матеріал
  Найближчим часом Єврокомісія виділить Україні ще 500 мільйонів євро
  Наступний матеріал
  Представники ООН здійснили моніторинговий візит до Лук’янівського СІЗО