Авіашоу на Харківщині: 30 найкращих льотчиків України показали імітацію повітряного бою і груповий пілотаж

На авіашоу викликав фурор військовий винищувач СУ-27, який повертається з бойового чергування

Повітряні бої та фігури вищого пілотажу, одночасне перебування в небі до 10 машин. Все це на аеродромі Коротич. За майстерністю тридцятьох цивільних і військових льотчиків спостерігали сотні глядачів. Фігури вищого пілотажу вони демонстрували на легкомоторних, реактивних літаках і вертольотах.

Імітацію повітряного бою і груповий пілотаж демонструють літаки ЯК-52. За штурвалом - досвідчені льотчики. На авіафестиваль приїхали з Кропивницького. Для них складні фігури в небі – звична справа.
Дмитро, учасник авіа фестивалю, розповідає: "Були штопроні обертання, керовані, вертикалі, плоский штопор в кінці. Це ж наша робота, все життя – підготовка, крайні 25 років мого життя я кожен льотний день готуюся».

Харків'янин Валерій Мірошниченко – льотчик-аматор. Тут він із власним легким двомоторним літаком. "Я пілот-любитель… Це простий пілотаж, цей літак не призначений ні для вищого, ні для складного пілотажу", – каже пілот.

Справжній фурор у глядачів викликає військовий винищувач СУ-27, який повертається з бойового чергування. "Сушка" демонструє складні повітряні віражі.

Ганна Симоненко, представник оргкомітету фестивалю, повідомила: "В останній буквально момент стало відомо, що повітряні сили Збройних сил України підтримають, і відбудеться проліт цього борту. За штурвалом сидить льотчик-професіонал, який навчає також майбутніх пілотів цієї майстерності, ас".

Декому з глядачів пощастило особливо. Дідусь з онукою змогли політати на літаку АН-2 - легендарному кукурузнику. Василіса Прокоф’єва ділиться враженнями: "Насправді нічого страшного не було! Я бачила всякі, маленьке місто, всякі села".

"Авіація і космонавтика - це найбільш передові технології, які тільки існують в світі, тому якщо ми це не будемо розвивати у себе, то рано чи пізно ми будемо купувати все імпортне, але ж мізки-то у нас золоті", – каже організатор авіафестивалю Сергій Філатов.

Авіафестиваль у Коротичі уже вдруге приурочили до дня української авіації. Повітряне шоу триватиме два дні. За цей час гості зможуть відвідати музей авіації просто неба, побачити польоти повітряної кулі і показові стрибки парашутистів.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Ніч в Авдіївці: Терористи цілили з артилерії і танків
Наступний матеріал
У мережі з’явилося відео затримання в Домініканській республіці екс-голови Херсона – ЗМІ

У Китаї під час авіашоу розбився літак – відео

Грандіозне авіашоу в Угорщині: планеристи звідусіль демонстрували навички керування

Українські винищувачі на Міжнародному авіашоу в Бухаресті: з'явилося відео виступу

На авіашоу в Канаді розбився та вибухнув літак, є загиблий

Яскраве авіашоу та грандіозний парад: як Британія вітає Єлизавету ІІ з Днем народження

Ан-178 здійснив перші показові польоти на міжнародному авіашоу – опубліковане відео