В аварійному домі на Одещині мешканці засинають просто неба

Вибух газу стався у житловому будинку ще 23 травня

Майже півтора місяця одесити, які постраждали від вибуху побутового газу на вулиці Посмітного, чекають на реконструкцію будинку. Люди змушені жити у своїх напівзруйнованих квартирах, оскільки бояться, що їхнє майно розкрадуть.

Частина мешканців цієї багатоповерхівки залишилися без житла, інші живуть у напівзруйнованих оселях.

Нагадаємо, вибух газу в одній з квартир на другому поверсі пролунав ще 23 травня. Тоді загинули літня власниця оселі та її сусід.

Один із власників квартир у зруйнованому будинку Віктор Задорожний називає свою оселю на першому поверсі пентхаусом - заходячи в одну з кімнат, бачить перекриття сусідів із четвертого. Попри небезпеку чоловік відмовився від переїзду до готелю, оскільки боїться за своє майно.

Відновити стелю власним коштом родина не може. Крім того, мізерна допомога від серії для відновлення будинку у дві тисячі – не порятунок.

Як каже жителька Вікторія Токарська, "у нас наразі немає газу. Тепла вода, гаряча вода у нас йде через колонку. Тобто зараз ні поїсти приготувати, ні помитися нормально".

Повідомляється, що відновлювальні роботи два тижня тому зупинили. Мешканці неодноразово зверталися до влади з проханням повідомити про плани та терміни реконструкції, втім, кажуть: їхні запити залишаються без відповіді.

Як коментують чиновники, наразі вони чекають на затвердження проекту робіт. Це обіцяють зробити до кінця поточного тижня. Далі планується пошук підрядника.

За словами директора Департаменту міського господарства Одеської міської ради Олександра Козловського, "ми будемо проходити за прискореною тендерною процедурою, проте вона все одно затягнеться як мінімум на 2 тижні, плюс ще тиждень на те, аби оформити документально та через 4 тижні можна буде приступити до основних робіт".

Хоча проект ще не готовий, влада вже визначилася, що кошторис реконструкції не повинен перевищити 3 млн гривень. Завершити всі роботи обіцяють до початку опалювального сезону.

Євген Худаско, Сергій Іщенко, 5 канал

Попередній матеріал
Засідання Верховної Ради ще не почалося, а президія уже заблокована
Наступний матеріал
Поблизу Івано-Франківська згоріла дерев'яна церква

Окупанти влучили у житловий будинок у Широкиному

На Львівщині сильний вітер позривав дахи з будинків

У будинку колишнього високопосадовця часів Януковича знайшли схованку зброї та золотий револьвер

"Київенерго": Понад 200 столичних будинків можуть залишитися без гарячої води