focus.ua

Реформа ДСНС: в Україні ліквідують пожежні інспекції

Замість інспекції пропонується "нова система профілактики і попередження надзвичайних ситуацій, пов'язану з розділенням зони ризиків"

Реформа служби Державної служби надзвичайних ситуацій складатиметься з трьох етапів. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, пише "Інтерфакс-Україна".

З його слів, перший етап полягатиме в ліквідації пожежних інспекцій.

"І перший етап – це ліквідація в тому вигляді, в якому вона була пожежної інспекції. Пожежна інспекція – це орган, корупційна складова якого настільки велика, що її важко уявити.  У кожного підприємця і бізнесмена "погіршується настрій, коли він чує про прихід пожежного інспектора", - наголосив він.

Замість інспекції пропонується "нова система профілактики і попередження надзвичайних ситуацій, пов'язану з розділенням зони ризиків".

"Підприємства високої зони ризику і державні підприємства будуть контролюватися, підприємствам середньої і малої зони ризику пропонується альтернативний вихід, так, щоб був баланс між безпекою і комфортом підприємництва", - сказав Аваков.

Другий етап полягатиме у децентралізації системи і створення комплексних пожежних команд за участі добровольців.

"Ми маємо на увазі, що будуть діяти професійні пожежні, які будуть складати вісь-вертикаль і які будуть забезпечувати високий стандарт і підготовки і технічного забезпечення. І будуть, як у всьому світі, діяти пожежники-добровольці", - додав він.

Добровольцем зможе стати будь-яка людина у віці від 18 до 60 років у відповідній фізичній формі. Призиви оголосять найближчим часом. Третім кроком реформи буде зміна фінансування системи ДСНС.

Нова система передбачуватиме, як сказав Аваков, "оновлення технічного парку, оновлення матеріального забезпечення і оплати праці пожежників". За його словами, зарплати пожежників будуть піднімати.

Попередній матеріал
Аваков повідомив, що не причетний до обшуків у Кернеса
Наступний матеріал
У Міністерстві фінансів схвалили проект Держбюджету-2017

Стало відомо, скільки в українській армії жінок-військовослужбовців

У ГПУ заявили, що звинувачення проти Авакова не можуть бути предметом розслідування

Аваков розповів нові подробиці розслідування вбивства Павла Шеремета

Аваков: Особи, що влаштували пікет під "Інтером" - раніше служили в ЗСУ