Скріншот відео

Атака на українські катери: що на сьогодні відомо про полонених моряків

У батьків полонених військових обмаль інформації про стан дітей, декому з бранців дозволили подзвонити рідним

Українські судна обстрілювали з повітря. Служба безпеки оприлюднила свіжі докази російської агресії в Керченській протоці. На аудіозаписах зафіксовані переговори між російськими льотчиками, які вели вогонь по українських кораблях 25 листопада перед їх захопленням. За словами посадовців спецслужби, пілоти цілеспрямовано застосували зброю, а потім повернулися до пункту постійної дислокації. Мирослав Солонар вивчав тему.

"Роботу виконали? Роботу виконали двома, практично. Прийняв", – так звітує пілот російського винищувача СУ-30 своєму диспетчеру так званому "Джемперу". Того вечора, 25 листопада, льотчик виконав наказ – обстріляти українські кораблі. Про це свідчать аудіозаписи, які перехопили працівники СБУ.

По українських кораблях росіяни випустили чотири некеровані ракети.

"Йдеться про застосування зброї відносно військових кораблів України. І те, що в цих перемовинах чітко вказано використання "двох карандашів". Це мова про некеровані ракети, як з боку літака СУ-30, так і з боку екіпажа гвинтокрила КА-52", – пояснив заступник голови СБУ Олег Фролов.

Окрім цього, вогонь відкривали з російських кораблів. У Військово-морських силах України вже не перший день наголошують: федерація порушила низку норм міжнародного права та двосторонню угоду.

"Відповідно до статей 17 і 38 Конвенції ООН з міжнародного морського права та статті 2 договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки військові кораблі мають право вільно користуватися і свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі", – зазначив командувач ВМС Збройних Ссил України Ігор Вороненков.

Удень окупанти етапували трьох поранених українських військових із керченської лікарні до СІЗО Сімферополя, де раніше заґратували інших військовополонених. Надвечір адвокати бранців повідомили: військових моряків могли перевезти до СІЗО Лефортово у Москві. Але поки що вони не можуть перевірити цієї інформації, як і точну кількість етапованих.

У батьків полонених військових обмаль інформації про стан дітей. Декому з бранців дозволили подзвонити рідним.

"Він телефонував дружині, сказав декілька фраз, руки-ноги цілі. Це означає, що він казав те, що йому дозволили говорити. Інформацію маємо іншу – один поранений у ноги, другий в руку, в нього відірвані пальці, третій – в плече, всі прооперовані, медична допомога надана. Все, що ми знаємо", – розповів батько полоненого Віктор Сорока.

Батьки полонених зустрілися з командуванням Військово-морських сил, щоб надати інформацію про стан заґратованих та сформувати потреби родичів та моряків. Зустріч відбувалася за зачиненими дверима. Після неї військові відмовилися оприлюднювати результати.

"Метою зустрічі було відповісти на запитання родичів наших героїв і сформувати загальний план дій у подальшому", – сказав заступник командувача ВМС Андрій Урсол.

Також міністр оборони підписав наказ, за яким родини захоплених росіянами моряків отримають по 50 тисяч гривень матеріальної допомоги. А в Одесі згуртувалися родичі та волонтери. Почали збирати засоби особистої гігієни, шкарпетки, рукавички та флісовий одяг, які планують відправити посилкою за кілька днів. Щоправда, не відомо – за якою адресою.

Мирослав Солонар, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Патріарх Варфоломій незабаром оголосить дату Об'єднавчого собору Української Православної Церкви – Порошенко
Наступний матеріал
Військові навчання в Маріуполі: Наєв розповів про готовність системи протиповітряної оборони
Loading...
Підтримати моральний дух полонених українських моряків зібралися у Миколаєві

Підтримати моральний дух полонених українських моряків зібралися у Миколаєві

Денісова: Доля захоплених українських моряків невідома, російська омбудсмен не відповідає (оновлена)

Денісова: Доля захоплених українських моряків невідома, російська омбудсмен не відповідає (оновлена)

Доля українських моряків, які зазнали атаки від РФ, наразі невідома – Муженко

Доля українських моряків, які зазнали атаки від РФ, наразі невідома – Муженко

МЗС: у Лівії з полону звільнили українських моряків

МЗС: у Лівії з полону звільнили українських моряків

Незаконно заарештованих українських моряків вивозять з Криму до Москви

Незаконно заарештованих українських моряків вивозять з Криму до Москви

Поранених українських моряків виписали з Керченської лікарні: тепер їх етапують

Поранених українських моряків виписали з Керченської лікарні: тепер їх етапують