Астрономи: уряд знищує Кримську астрофізичну обсерваторію [відео]

  Кримську астрофізичну обсерваторію, розташовану у Бахчисарайському районі, знищують, і роблять це навмисно. Принаймні, про це заявляють самі астрономи, посилаючись на розпорядження уряду. Кабмін розпочав реформування установи - а саме позбавив юридичного статусу Науково-дослідний інститут "Кримська обсерваторія" та підпорядкував його київському національному університету імені Тараса Шевченка.

  Зірки, космічні вибухи, гігантські чорні діри та космічне сміття – ось неповний перелік того, що досліджують науковці кримської астрофізичної обсерваторії. Там розташоване обладнання - 26 телескопів, 9 з яких - унікальні за світовими мірками.
    
  Сергій Назаров, науковий співробітник НДІ "КрАО": "В Крымской обсерватории очень богатый парк телескопов, который позволяет изучать нам самый широкий спектр самых разных объектов, от самых ярких, таких, как солнце, до самых слабых и далеких, самых неизученных, такие, как квазары, активные ядра галактик, находящиеся на краю вселенной".

  Не так давно Кабмін своїм розпорядженням позбавив обсерваторію статусу юридичної особи та перетворив її на структурний підрозділ Київського національного університету імені Шевченка. Кримські науковці підозрюють - хтось зазіхає на землі, які належать обсерваторії, а це понад 100 гектарів на гірському плато Бахчисарайського району та близько 5 гектарів на південному узбережжі Криму.

  Юрій Цап, провідний науковий співробітник НДІ "КрАО": "Потеря этой уникальной организации нанесет непоправимый ущерб для науки, поскольку никаких-либо серьезных и научно обоснованных причин мы не нашли. Мы считаем, что за этой реорганизацией стоит лишение нас юрлица и, соответственно, захват земли - прежде всего на ЮБК".

  Натомість, представники Київського університету та профільного міністерства запевняють: провідних науковців обсерваторії не звільнятимуть, цілістність земель - не порушуватимуть. Єдине, чого прагнуть - навчити працівників обсерваторії заробляти.

  Андрій Вижва, проректор з наукової роботи Київського національного університету ім. Т. Шевченка: "Ми не збираємось зараз кардинально поставити на поток, що повинна заробляти  "КрАО". В першу чергу, вона може заробляти за рахунок тематики наукової. На сьогодні бюджет "КрАО" в минулому році складав 15 млн. грн., а університет отримував з загального фонду 68 млн. і заробляв ще близько 20 млн. доларів, то єсть гривень. Тому ми плануємо залучати "КрАО" до своїх програм і проектів".

  Олександр Якименко, директор Департаменту наукової діяльності та ліцензування Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України: "Рішення було прийнято з метою допомогти підняти науково-техничний потенціал, кадровий потенціал обсерваторії, знайти партнера, який допоможе розвивати, покращити матеріально-технічну базу і наукову складову. Таким партнером було визначено університет ім. Шевченка. Уряд не закривав обсерваторію".

  Проте, у щирість намірів чиновників кримські астрономи не вірять, і планують позиватися до суду щодо визнання незаконним розпорядження уряду.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Обвал житлового будинку в Єгипті - 17 загиблих
  Наступний матеріал
  Французькі фермери протестують проти заборони використання нітратів
  Теги:
  Loading...