"Артек" на межі закриття (репортаж)

  Всесвітньовідомий дитячий табір "Артек" може припинити роботу. Корпуси дитячого центру стоять порожні, півтори тисячі працівників не отримують зарплати впродовж 3-х місяців. Усе тому, що немає держзамовлення на путівки для дітей. Директор "Артеку" оголосив голодування під кабінетами можновладців у Києві.

  Порожні корпуси, їдальні та спортмайданчики – такий вигляд сьогодні має "Артек". Про те, що у таборі були діти, нагадують лише малюнки на вікнах. Такого тут не було ніколи, згадують працівники-старожили, Дитячій республіці вже 83 роки, вона не припиняла існувати навіть у період Другої Світової війни.

  Марина Баженова, керівник дитячого ансамблю "Усмішки Артеку": "Я помню еще, я 27 лет работаю, когда дети из "Артека" уезжают, они держаться за решетки - были такие времена и не хотят уезжать. Им здесь нравится. Я не представляю вообще, как может такая зона, такая аура "Артека" оставаться без детей".

  Співробітники "Артеку" - а це 1100 висококваліфікованих педагогів, яких спеціально для дитячого центру збирали з усього Радянського Союзу, вже 3 місяці не отримують зарплати. Проте щодня виходять на роботу і таки готують табори для зустрічі дітей.

  Юрій Кравченко, директор табору "Лісовий": "Мы сегодня не можем прокормить свою семью. Многим дают сегодня материальную помощь в размере 100 грн. Каждому сотруднику, ну, это как-то спасает и поддерживает сотрудников.  Господин Президент, ув. Ющенко Виктор обратите внимание на "Артек", обратите внимание на то, что это уникальное место, которым Украина гордилась и еще будет много лет гордиться".

  Дитячий табір "Артек" знають в усьому світі.  Лише торік його відвідала малеча з 47-ми країн. Тут викладають перші уроки поваги і розуміння різних націй, релігій, традицій та побуту.

  Михайло Безуглий, головний лікар МДЦ "Артек": "Утратить "Артек" невозможно, потому что в мире нет аналога подобному лагерю. Ни по его соц. возможностям, ни по его рекреационным возможностям, где ребенок может оздоровиться физически, морально, духовно".

  Табором завжди опікувалася держава – і за Радянських часів, і за років незалежності. Тепер про "Артек" забули, точніше про його фінансування. Гроші, які просило для табору Міністерство сім`ї, молоді та спорту, Мінфін скоротив уп`ятеро. 

  Директор "Артеку" вирішив, із Криму його голосу не чути, - і тепер голодує у Києві. Без їжі обіцяє залишатися, доки не з`являться гроші на дитячий табір. 

  Артек, твердить його директор, міг би вижити, якби став суто комерційним проектом. Але забирати можливість відпочинку у легендарному таборі в обдарованої малечі або дітей з малозабезпечених та багатодітних родин - це, на його думку гріх.

  Юлія Крючкова, Олександр Аргат, Ігор Романенков, Крим - Київ, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.61Мб)

  Попередній матеріал
  Напад на дитячий садок у бельгійському місті Дендер-монд
  Наступний матеріал
  Турчинов: газові контракти відображають інтереси держави
  Теги:
  Loading...