Випробування української ракети
Випробування української ракети 5 канал

"Аргумент для стримання агресора": Україна випробувала першу крилату ракету "Нептун"

Характеристики розробки не суперечать міжнародним угодам, але дають можливість вражати цілі на дистанції до 300 км

30 січня Україна випробувала першу крилату ракету. Перше випробування – перший успіх. Крилата дозвукова ракета "Нептун" влучила у ціль. Наразі – навчальну.

"Фактично, ми сьогодні відкрили новий етап ракетної програми. Це дуже ефективна, високоточна зброя, яка на великій дальності може надійно знищувати ворожі цілі, і це дуже істотний аргумент для стримання агресора", – прокоментував стрільби секретар РНБО Олександр Турчинов.

За Будапештським меморандумом 1994 року, Україна позбавилася не лише ядерної зброї, а й крилатих ракетоносіїв.

"Порізавши на металобрухт радянські крилаті ракети, Україна позбавила себе вельми ефективного озброєння. Адже ці самокеровані бомби (як їх називали тоді) або, як кажуть зараз – безпілотні літаки із вибухівкою – здатні до цілі прямувати на висоті нижче за 50 метрів, огинаючи рельєф. Тобто їх не бачать радари, і ворожа протиповітряна оборона проти них безсила. Потому, вже за часів Януковича, Україна мала декілька власних розробок крилатих ракет – "Нептун" та "Вільха", утім, їх постійно клали під сукно. І тільки тепер ми розуміємо мотиви тих, хто гальмував розвиток цього виду озброєння. Вже сьогодні Україна має власну крилату ракету.

За 20 років після підписання Будапештського меморандуму замість гарантій безпеки – конфлікт, анексія та окупація від однієї з країн-підписантів. Утім, невдовзі військо може отримати власну розробку, створену в Україні потужностями конструкторського бюро "Луч" та низки вітчизняних підприємств.

"Перед нашими конструкторами та виробниками поставлено завдання – розробити не тільки наземні комплекси крилатих ракет, а й комплекси крилатих ракет повітряного і морського базування", – розповів Турчинов.

"Нептун" може вражати цілі на дистанції до 300 кілометрів. Окремі елементи взяті від радянського зентіно-ракетного комплексу С-200. Військові експерти зазначають, що нова розробка стане істотним стримувальним чинником для агресора.

"Україна починає створювати зброю, яку вона раніше ніколи не створювала. Йдеться про ракети, які спроможні вражати цілі противника на відстані до 300 кілометрів і навіть більше. Ці напрямки, насправді, демонструють ворогові, що збитки й жертви з боку російської армії, якщо вдатися до якихось кардинальних дій, будуть набагато більшими, ніж це було досі", – пояснює військовий експерт Сергій Згурець.

У РНБО наголошують: характеристики розробки не суперечать підписаним міжнародним угодам. Тож готуються до нових випробовувань.

Олексій Пасак, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Потрапили прямо в точку": видовищне випробування українських ракет – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чи дочекається Київ "Кремлівського списку" від Євросоюзу: "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Ар'єв розповів, як у ПАРЄ намагаються повернути Росію
Loading...