Арештовані командир та головний інженер військової частини у Лозовій

  Арештовані командир та головний інженер військової частини у Лозовій, де у повітря злетіли 95 тисяч тонн боєприпасів. Військова прокуратура затримала керівників арсеналу у рамках розслідування кримінальної справи за фактом надзвичайної ситуації на складах у Харківській області. З джерел "5 каналу" стало відомо, що обидва офіцери мають допомагати у розмінуванні території, тому за потреби їх можуть відпускати з-під варти.
  Провини армії у виникненні пожежі на складах немає, наполягають у міністерстві оборони. Однак визнають: існування величезного арсеналу весь час становило загрозу райцентру. Журналістів уперше допустили до так званої технічної зони, де були сховища. Ще лунають поодинокі розриви і димлять руїни сховищ. Але мешканцям не варто хвилюватися, каже командувач сухопутних військ Іван Свида. Уламки не вилітають за огорожу арсеналу, та й вибухи от-от припиняться.

  Іван Свида, командувач сухопутних військ: "Дальше будемо зачищати поля навколо арсеналу. І я рахую, що цей етап зачистки території ми закінчимо до кінця вересня. До третього етапу, це знищення та ліквідація наслідків уже на технічній території, думаю, можна буде приступити десь із початку жовтня. Для цього потрібне рішення Кабінету міністрів, хто цим буде займатися. Згідно з чинним законодавством, цим має займатися Міністерство з надзвичайних ситуацій".

  Земля між арсеналом та військовим містечком густо всіяна металом. Лише на цій невеличкій ділянці сапери зібрали кілька десятків нерозірваних снарядів та набоїв. Знахідки сортують та вивозять углиб арсеналу.

  Василь Лебєдєв, старший групи саперів: "В основном, это гранаты Ф1, 120-миллиметровые снаряды, 153-миллиметровые артиллерийские снаряды – это те основные виды, которые мы находим".

  Цій дівчинці до школи через 6 років. Їй ще навіть не вигадали ім’я. Коли 27 числа почалися вибухи, жінку, яка готувалася народити, терміново перевезли з Лозової до сусіднього Первомайського. Ледь устигли.

  Лідія, породілля: "Собирались в Лозовой рожать, но с вечера стала так себя чувствовать, что надо было ехать. Родственники мне говорят: что ж ты родила в военное время".

  Маленька вже не житиме на пороховій дізці, як жили її земляки. Снаряди, які з післявоєнних часів зберігалися на зброярні під Лозовою, планували утилізувати до 2011 року. Пожежа прискорила процес. Військові обіцяють: за два роки тут буде чиста земля.

  Микола Піддубний, Андрій Ковбаса, Харківщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Завершення II Світової війни відзначають сьогодні
  Наступний матеріал
  Глава японського Кабміну пішов у відставку
  Теги:
  Loading...