5 канал

Шоу із масками та крики "ганьба": як Апеляційний суд розглянув справу Труханова

Судді відхилили клопотання прокурорів САП про арешт очільника Одеси

Міський голова Одеси Геннадій Труханов залишатиметься на поруках народного депутата від БПП Дмитра Голубова. Рішення Солом'янського райсуду Києва у понеділок, 26 лютого, підтвердив Апеляційний суд.

Таким чином Феміда не задовольнила клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка вимагала взяти його під варту, передає "5 канал".

На засіданні прокурори звертали увагу суду на те, що Труханов дуже часто перебував у закордонних відрядженнях, а також займає високе становище і може тиснути на свідків у справі.

"Стороною обвинувачення як наведено аргументацію клопотання, так і підтверджено відповідними матеріалами власне обґрунтованість підозри, а також ті ризики, на які посилається прокурор у відповідному клопотанні. У зв'язку з таким обставинами є всі підстави для того, щоб ухвалити рішення про застосування виняткового запобіжного заходу стосовно Труханова Геннадія у вигляді тримання під вартою",  заявив прокурор Віктор Мусіяка.

Натомість адвокат очільника Одеси зауважив, що його підзахисний від 14 лютого і до сьогодні виконував усі процесуальні зобов'язання і зацікавлений в об'єктивному розгляді справи. На засіданні говорив і сам Труханов. Він довго перераховував здобутки на посаді міського голови й ще раз відкинув усі обвинувачення.

Коли судді вийшли до нарадчої кімнати, активісти влаштували своєрідний флешмоб. Частина людей вдягла маски президента РФ Володимира Путіна, а частина  українського Президента й разом вручили ще одному учаснику дійства у масці Геннадія Труханова коробку із найнеобхіднішим у в'язниці. 

Що відбувалося далі  дивіться у включенні: 

Довідково: Геннадія Труханова та ще вісім осіб міськради Одеси підозрюють у розкраданні державного майна, що пов'язане з купівлею території заводу "Краян". Нині завод не функціонує, тож приміщення мала отримати міська рада. Чиновники купили його за завищеною ціною у 185 мільйонів гривень, наполягають у САП. 

Нагадаємо, 15 лютого суд обрав запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову. Його відпустили на поруки депутата від БПП, хоча прокурори САП вимагали арешту на два місяці з альтернативою застави у 50 млн гривень.

Попередній матеріал
"Ми не блокуємо": реакція МОЗ на безстроковий страйк у НМУ ім. Богомольця
Наступний матеріал
У Києві показали унікальні артефакти часів Київської Русі та Української революції