19-річний проукраїнський активіст Саша / Фото amnesty.org

Amnesty International оприлюднила докази викрадень та катувань на Сході України

  Міжнародна правозахисна організація Amnesty International представила звіт, у якому зібрані свідчення та переконливі докази тортур, які були застосовані проти викрадених людей у східних областях України.

  У звіті під назвою "Україна: свідоцтва викрадень та тортур" викладено висновки групи дослідників, які в минулі кілька тижнів працювали в Києві і на південному сході України.

  Правозахисники зібрали свідчення людей, які були жертвами викрадень і катувань, вчинених озброєними угрупуваннями сепаратистів і проурядовими загонами добровольців.

  Як заявив заступник директора Amnesty International у Європі і Центральній Азії Денис Кривошеєв, за минулі три місяці було викрадено сотні людей. "Більшість викрадень скоєні озброєними сепаратистами, жертви яких часто зазнавали жахливих побоїв і катувань. Є також свідчення про меншу кількість порушень прокиївськими силами", - повідломив Кривошеєв.

  Amnesty International не може назвати точної кількості викрадених людей, однак МВС України повідомляє про те, що в період з квітня до червня було зафіксовано майже 500 таких випадків.

  У той же час, місія ООН з моніторингу прав людини в Україні має чіткі докази 222 випадків викрадень людей за минулі три місяці.

  Попередній матеріал
  На Одещині легкових зіткнувся з комбайном, четверо людей загинуло
  Наступний матеріал
  На вулиці Київській у Сімферополі з'явилося графіті "Разом проти рашизму"
  Loading...