5.ua

Активісти зняли радянську зірку із шпилю парламенту

  Меншає кількість символів радянської доби в Україні. На київській станції метро «Театральна» вже демонтували 24 написи на колонах. Відучора розпочалися роботи зі зняття барельєфа Леніну. Втім, через вагу пам’ятки, яка сягає 6 тонн – потрібно розробити проект демонтажу. Тепер стіна станції метрополітену, де раніше був Ленін – закрита.

  А кілька годин тому з купола Верховної Ради зняли радянську зірку. Демонтувати архітектурний елемент вирішили столичні активісти. Люди наголосили: за поваленими пам’ятниками Леніну держава має позбавитися й іншої тоталітарної символіки. Присутні заявили: у більшості їхніх родин можна знайти людей, які постраждали від політичних репресій або ж загинули під час Голодоморів, тож символіка Радянського союзу має бути знищена, або зосереджена в окремих музеях тоталітаризму та диктатури.

  Активіст: «Я киянин, і я повністю підтримую знищення в Україні символів тоталітарної доби, символів комуністичної влади. Комуністи – це були окупанти української нації».

  Активіст: «В моїй сім’ї було 16 чоловік, ще в 33-му році 14 душ закатували в концлагері, з них – 8-ро малолітніх дітей».

  Ірина Фаріон, народний депутат, ВО «Свобода»: «Кожна доба має свої символи, і символи працюють не менше, ніж люди. Для того, щоби цю добу подолати – слід не лише робити ментальний переворот, слід забирати знаки, які є символами рабства і колонізації».

  Попередній матеріал
  Коло народної довіри озвучило вимоги до урядовців
  Наступний матеріал
  Активісти прибирають сміття на Майдані
  Теги:
  Loading...