Активісти: 10% українських ресторанів ігнорують заборону куріння

  Близько десяти відсотків українських кафе, барів та ресторанів не виконують закон про заборону куріння. Йдеться про те, що заклади дозволять курити клієнтам або ж там подають кальяни. Про це заявляють активісти проекту "Україна без тютюнового диму". Разом з іншими громадськими організаціями вони влаштували рейд, щоби особисто перевірити, як дотримуються нових правил у київських ресторанах.

  До зубів озброївшись плакатами та інформаційними брошурами, поборники антитютюнового закону прийшли викурювати останніх курців із столичних ресторанів. До активістів докотилися чутки - у цьому кафе, неподалік палацу "Україна", на новорічні свята добряче димили. Свідчать про це, наприклад, недопалки у попільничках і кальяни на полицях.

  Активіст: "Почему пепельницы в помещении?"

  Працівник ресторану: "Пепельницы... Просто была уборка... Они стоят же пустые, без никаких сигаретов".

  Активіст: "А скажите, кальян у вас стоит, кальян разрешается?"

  Працівник ресторану: "Эти - нет, это кальян сувенирный, это как антиквариат".

  У кафе врешті зізналися: на свята затягнутися цигарками відвідувачам таки дозволили - у прибудові.

  Активіст: "Законом запрещено курение на всей территории. Включая те двери".

  Працівник ресторану: "На всей? Но на 10%..."

  Активіст: "На 10% - это в гостиницах. Если у вас гостиница - конечно".
   
  Працівник ресторану: "То есть, кафе - нет? Ну, так и будет..."

  В іншому ресторані - все зразково-показово. Попільничок на столах немає. Замість них - попередження про заборону паління.

  Анна, адміністратор: "Наши гости все выходят, адекватно реагируют на то, что, как бы, принято. Все исполняют. А почему нет?"

  Про тих, хто курить, потурбувалися в рамках закону. Обладнали окрему терасу.

  Андрій Скіпальський, керівник проекту "Україна без тютюнового диму": "По закону має бути витяжна вентиляція, тут витяжка є. А це пластик. Як тільки стає тепло, він відсувається і це не є, як би, приміщенням". 
   
  Та поки адміністратор вихваляється досягненнями - сусідній заклад тієї ж мережі ресторанів тишком-нишком закривають. Журналістам всередину потрапити - зась. На заваді - замок та приватна охорона.

  Працівник ресторану: "Вам охрана говорит, что не работает!"

  Активіст: "Зачем Вы закрываетет заведение?"

  Працівник ресторану: "Заведение временно не работает".

  Активіст: "А Вам приятно, когда вас обкуривают в течение дня?"

  Працівник ресторану:
  "Да".

  Активіст: "Вам нравится?"

  Працівник ресторану:
  "Да, нравится".

  Активіст: "Я пришел туда, как посетитель, там стояли пепельницы. Там стоит запах табачного дыма стойкий. Только что курили. И мне сказал сотрудник - официант - что здесь курят". 

  На цей заклад активісти вже сьогодні обіцяють поскаржитися у Держінспецію з питань захисту прав споживачів. Якщо факт куріння підтвердиться, на власників кафе чекає штраф - від однієї до десяти тисяч гривень. А вже із 10 січня громадські організації обіцяють розпочати масштабний рейд. Перевірятимуть заклади громадського харчування у дев`яти обласних центрах.

  Андрій Скіпальський, керівник проекту "Україна без тютюнового диму": "Ми побачимо, наскільки суб`єкти господарювання виконують закон після Нового року. До Нового року ситуація була позитивною. Ми провели моніторинг в 7 містах України, де показало більше 95% виконання закону. Є такі пограничні порушення. Кальян в деяких до сих пір в деяких барах подають".    

  Ірина, активістка: "Дуракам закон не писан, если писан - то не читан. Если читан - то не понят. Если понят - то не так".

  Марія Коренюк, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві презентували виставку заморожених квітів
  Наступний матеріал
  Держбюджет Португалії перевірять на відповідність конституції
  Теги:
  Loading...