5.ua

Акції протестів у Луганську: хроніка подій

  Штурмом держадміністрації та заявою про відставку губернатора Михайла Болотських закінчилася акція проросійсько-налаштованих активістів у Луганську. Зранку у місті відбувся масштабний мітинг прихильників єдності України, але на них скоїли напад сепаратисти. Є постраждалі з обох боків.

  За 20 хвилин після початку обох мітингів у центрі міста проросійські активісти перейшли від слів до справи. Від пілона Слави кількатисячний натовп із вигуками «фашисти» почали битися з патріотичними луганчанами.

  Більше десяти Євромайданівців постраждали. Били усіх поспіль, з одягу зривали – синьо-жовті стрічки, виривали з рук українські прапори, трощили апаратуру та розкидали квіти, які зранку встигли покласти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

  Анна, учасниця Віча: «Мы стояли на митинге Шевченко и топа с русскими флагами просто они митинговали на другой стороне и потом толпой кинулись на нас. Вот побили моего сына, стояла возле него, кричали отходи. Они пьяны, матом разговаривают. Даже на русском говорить не умеют по человечески, а считают себя русскими».

  Сергій Рубан, учасник Віча: «Фашисты с России кричат что фашизм не пройдет чистая ирония. Короткая линейка милиционеров, которая была слишком мала, они могли сдержать. Пьяные лица, с криками, матами полезли драться, быстрее всего с России навезли. Целенаправленно после митинга подогрелись и пошли громить».

  Вигукуючи гасла «Росія» та «референдум» мітингувальники рушили до облдержадміністрації. Замість державного прапора підняли над спорудою російський триколор. За дійством спостерігав і прокурор міста.

  Ігор Рєдін, прокурор м. Луганська: «По закону будет реагировать. По закону, что зафиксировали в данный момент? Нарушение требований закона».

  Арсен Клинчаєв, депутат Луганської облради: «Вы представитель той власти, которую луганчане не признает. Подпишите и всех успокоите».

  У самій адміністрації, під тиском натовпу довелося написати заяву про відставку новопризначеному губернатору Михайлу Болотських. Після цього усіх присутніх міліція евакуювала.

  Михайло Болотських, голова Луганської облдержадміністрації:«Ворвалась в кабинет. Милиция не смогла удержать, ворвалась в кабинет, мы пытались вести переговори, я оставался на рабочем месте. Эта толпа ворвалась в кабинет, начала все в приемной крушить и под угрозой опасности не только меня, но и моих сотрудников и представителей общественных организаций потребовали написать заявление. Считаю, что оно абсолютно не легитимное и я продолжаю исполнять обязанности главы Луганской обладминистрации».

  Після штурму сепаратисти оголосили про необхідність проведення референдуму щодо федералізації України. Планують його провести як і в Криму 16 березня. Кажуть - кабінки для голосування встановлять просто у середмісті.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганськ, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Сутички під час мітингів у Криму
  Наступний матеріал
  Китай закликав Росію діяти у рамках міжнародного права
  Теги:
  Loading...