92 річниця легендарного бою під Крутами

  92 річниця легендарного бою під Крутами. Цього дня 1918-го року більшовики, яких кинув Ленін на Київ, розгромили військо зі столичних гімназистів, студентів та курсантів.

  Вони до останнього намагалися боронити місто. Нерівний бій між армією Муравйова та захисниками Української Народної республіки відбувся біля станції Крути - тоді Чернігівської губернії. Захисників УНР було близько 700т, а супротивника майже вдесятеро більше. Та попри це з боку муравйовців втрат було не менше 300т вояків - тобто стільки ж, як і з боку УНР. Але "червоні" розгромили захисників Центральної Ради. А тих, хто вижив - закатували. Пам`ять героїв крут сьогодні вшанували і вітчизняні високопосадовці на чолі з президентом Віктором Ющенком. Вони покалали квіти до місця поховання бійців на Аскольдовій могилі. У церемонії також взяли участь - прем`єр-міністр, секретар РНБО, глава Секретаріату президента, міністр закордонних справ та представники столичної влади. Усі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

  Юлія Тимошенко, прем`єр-міністр України: "Історична пам"ять студентів-гімназистів , які загинули під Крутами ще раз говорить нам про те, що іноді розбрат, роз`єднання влади , еліти, призводить до загибелі  молодих дітей, майже дітей, які недумаючи кидаються проти ворога на захист України".

  Попередній матеріал
  "Apple" презентувала i-Pad - гібрид ноутбука та смартфона
  Наступний матеріал
  Кількість загиблих внаслідок обвалу будинку у Бельгії зросла до 11
  Теги: