5.ua

80-літні марафонці закликали однолітків до фізичної активності [відео]

  Їх усього троє, але вони сповнені рішучості довести: біг - запорука молодості тіла. Спортсмени-любителі на восьмому десятку життя розкривають секрет довголіття. Гарольду Фрезе сімдесят три. Півжиття він займається оздоровчим бігом.

  Гарольд Фрезе,  спортсмен-любитель: «За всі 37 років взяв не більше ніж 5-6 лікарняних. І то деякі з них були пов’язані не стільки з застудами, як із травмами».

  У бігуна за плечима 19 марафонів. Дистанцію - 42 кілометри він долав чи не у всіх країнах колишнього радянського Союзу. Компанію чоловіку складав товариш Станіслав Твардієвич. Нині вони також пліч-о-пліч долають декілька кіл на головній арені країни.

  Станіслав Твардієвич, спортсмен-любитель: «Начал бегать с осени 71 года. с тех пор до сих пор бегаю. Сегодня утром я пробежал 6,3 километра в лес и обратно. Ну я чувствую себя молодым. Не чувствую груза лет».

  Доведено, фізична активність на 15% знижує ризик розвитку хвороб серця та гіпертонії. І у третині випадків попереджає інсульт. П’ята частина населення країни - старша шістдесяти років. Вік - головний фактор виникнення серцево-судинних захворювань.

  Ольга Барна, голова Правління ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини»: «Вік - не є вироком. Просто в цьому віці питаннями здоров’я і серцево-судинного в тому числі потрібно займатися більш активно».

  Про здорове харчування також не слід забувати - порада від дворазової Олімпійської чемпіонки 52-го року Ніни Бочарової. Невдовзі спортсменка святкуватиме дев’яносторіччя. До бігунів не приєдналася, бо на підборах.

  Ніна Бочарова, двократна Олімпійська чемпіонка 1952 року: «Я не всегда на пидборах хожу. Когда на дачу езжу, то я на пидборах не хожу. Что я делаю: рацион питания прежде всего и режим дня».

  Підтвержує це і найдоросліший учасник забігу - Марат Вишнєвий. Нині чоловікові вісімдесят. Півстоліття тому біг став для нього нормою життя. Саме завдяки цьому, зізнається марафонець, знаходить у собі сили подорожувати по світу.

  Марат Вишнєвий, спортсмен-любитель: «Чтобы этот год прошёл как надо, решил я посетить Сьерра-Неваду. Весной я был в Американской. А в октябре поеду я в испанскую».

  Людмила Голоднік та Ян Дороносов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Ноту протесту у зв'язку з арештом українця Якушева вручать представникові посольства РФ
  Наступний матеріал
  Відсьогодні у Києві офіційно почався опалювальний сезон