роковини трагедії Бабиного Яру 5 канал

75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: жалобні заходи в Києві

Цьогоріч минає 75 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в Україні – масового вбивства євреїв 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру в Києві

Сьогодні в ефірі "5-го каналу" історик, етнополітолог Віталій Нахманович розповів про програму заходів, що має на меті пригадати всіх жертв, а також акцентувати увагу на майбутньому Бабиного Яру як місці пам'яті, яке об'єднає наразі розрізнені спогади про трагедію.

Крім того, куратор "Смертельного шляху" Віталій Гедз показав частину виставки, яка відкриється сьогодні о 12:30 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Виставка створена на основі фондової колекції Меморіального комплексу із залученням матеріалів Галузевого державного архіву СБУ, Державного архіву Київської області та за підтримки Українського інституту національної пам’яті й Українського центру вивчення історії Голокосту. На ній представлено понад 500 музейних предметів.

Нагадаємо, під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистами євреїв та ромів, радянських військовополонених, в'язнів Сирецького концтабору, членів Організації українських націоналістів та інших. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Усього протягом двох років у Бабиному Яру було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких були євреї.

Як повідомляв 5.ua, до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру в Києві розпочався показ шедеврів світового кіно.

 

Попередній матеріал
Мотузяник: За добу поблизу Авдіївки бойовики випустили 51 міну з 82- та 120-мм мінометів
Наступний матеріал
Гройсман знайшов вихід, як покращити якість доріг в Україні

У Києві вшанували пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру

У Києві відбудеться жалобна хода у пам'ять жертв Бабиного Яру

У Бабиному Яру вшанували пам'ять в'язнів нацистських концтаборів

В Бабину Яру відбудеться Ритуал пам'яті з нагоди Міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Церкву у Бабиному Яру в Києві знову закидали коктейлями Молотова

Невідомі осквернили пам’ятник в Бабиному Яру