5.ua

700 тонн української гуманітарної допомоги їде на Донбас

  Україна доправить до Луганська та Донецька 700 тонн товарів першої потреби. Серед гуманітарного вантажу – борошно, гречана крупа, вода, чай, кава та засоби гігієни.


  Майже 70 машин вирушили з Києва, Харкова та Дніпропетровська. Очікують, що колона дістанеться Старобільська на Луганщині завтра. Там вантаж передадуть представникам Червоного хреста. Тільки за таких умов можливо доставити допомогу до заблокованих терористами міст.

  Усі вантажівки вщент заповнені борошном, крупами та предметами першої потреби. Міністр інфраструктури України Максим Бурбак розповів: "На відміну від росіян, які за пів території країни возять воду і сіль, то можу їм сказати, що Україна – не пустеля, тут води не потрібно. Людям потрібна їжа, засоби гігієни, людям потрібні першочергові засоби забезпечити життя".

  Окрім води та засобів гігієни, у Харкові одну з автівок завантажили медом. "Даже есть 200 кг меда. Пасечник приехал, говорит, что я хочу помочь. Знаю, что вы собираете, знаю, что вот такой груз, привез даже мед" – каже Ігор Балута, голова Харківської ОДА.

  Кінцевий пункт призначення гуманітарної допомоги – місто Старобільськ у Луганській області. Там вантаж передадуть представникам Червоного хреста, які розподілятимуть допомогу серед мирного населення.

  Уповноважена Президента Ірина Геращенко пояснює: "Президент України звернувся до Міжнародного Червоного хреста з ініціативою, щоби була сформована така міжнародна гуманітарна місія, для того, щоби під егідою Червоного хреста доставити ці продукти харчування до Луганська. Чому під егідою Червоного хреста? Тільки тому, щоби гарантувати безпеку доходження цих грузів".

  Більшість водіїв вже не вперше відвозять гуманітарний вантаж до Сходу. Всю дорогу до Луганщини та назад колона вантажівок рухатиметься у супроводі працівників ДАІ та Державної служби надзвичайних ситуацій.

  Ігор Романюк, начальник головного управління ДСНС у Дніпропетровській області каже: "Я обеспечиваю безопасность, как щит. Первый поеду, потому что если будет сопровождение военных, оно может вызвать определенный резонанс, который не нужен. Мы – гуманитарная организация, которая предназначена, в том числе, и в военное время для защиты гражданского населения".

  Очікується, що мешканці захоплених терористами населених пунктів почнуть отримувати допомогу вже від завтра.

  Юлія Божко, Світлана Сірик, Марія Вяткіна, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Держборг Іспанії перевищив трильйон євро
  Наступний матеріал
  В США учасники акції протесту почали кидати в полісменів коктейлі Молотова
  Loading...