67-му річницю створення УПА відзначають в Україні (репортаж)

  67-му річницю створення УПА відзначають в Україні. Націонал-патріоти зібралися біля пам`ятника Тарасові Шевченку у Києві. А у центрі столиці - пікетували комуністи та ліві сили. Представники Всеукраїнського об`єднання "Свобода" вимагають визнати ветеранів УПА, надати Степану Бандері звання Героя України і зробити 14 жовтня - Днем Української армії.

  П`ятнадцятирічним юнаком Семен Сорока вступив до лав української повстанської армії. Каже з однодумцями боролися проти німців. За це радянська влада засудила його до 20 років концтаборів. 

  Вшанувати таких як Сорока зібралося більше 3 тисяч націонал-патріотів. Їхні вимоги незмінні - упродовж останніх років - визнати упістів борцями за незалежніть, оголосити їхнього натхненника Степана Бандеру героєм України, а 14 жовтня зробити днем української армії.

  У планах свободівців - вшанувати ветеранів на головній площі столиці. Навіть сцену для концерту там зазделегідь поставили. Але від ранку підходи до Майдану Незалежності окуповані людьми із червоними прапорами.

  Комуністи та інші ліві влаштували на Майдані антифашистський форум. Але головна мета - не пропустити одвічних опонентів.

  Роман Сухан, 5 канал: "Сотні комуністів не менше міліціонерів чекали націонал патріотів на майдані незалежності. Але ті так і не прийшли. Свободівці вирішили влашутвати мітинг за 300 метрів від Хрещатика. Комуністи змерзли, втомилися чекати , згорнули прапори і розійшлися".

  Роман Сухан, 5 канал

  Попередній матеріал
  Виставку історичних надбань Галілея відкрили у Ватикані
  Наступний матеріал
  Новожилов: діти, яких могли зґвалтувати, ніколи не були в "Артеку"
  Теги: