"5 КАНАЛ": ЦЯ Ж ВЛАДА ВДРУГЕ НАСТУПАЄ НА ТІ Ж ГРАБЛІ (доповнено, відео)

  "5 канал" та "ТВі" можуть зникнути з екранів телевізорів,- б`ють на сполох колективи цих каналів. Сьогодні суд позбавив "5-й" та Ті-Ві-Ай частот на мовлення. Ситуація із втратою частот може призвести до втрати ліцензії - наголошує редакційна рада "5 каналу". А отже - без роботи опиниться півтисячний колектив, а Україна - підтвердить репутацію держави, в якій згортаються свободи.

  Редакційна рада "5 каналу" попереджає - канал хочуть позбавити ліцензії, щоб припинити його інформаційне мовлення.

  Це головна новина інформаційного дня. Усе через рішення Окружного адміністративного суду Києва. Туди позивалась група телеканалів Інтер, яка вимагала анулювати рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про виділення частот 5му каналу і ТіВіАй.  Суд вимогу задовільнив повністю. Керівництво обох телеканалів б`є на сполох.

  Володимир Мжельський, 5 канал: "Ми можемо втратити канал як такий. А найголовніше - втратить можливість давати інформаційне поле в Україні. Тому що в противному випадку ми просто перетворимось на просвітницький канал, який буде одним із небагатьох. Не знаю, кому це треба".

  Микола Княжицький, канал ТВі: "В нас фактично хочуть відібрати все ефірне мовлення. Ми брали участь у конкурсі, з нашої точки зору відкритого і справедливого, в умовах якого було сказано, що він проводиться для демонополізації. В роз`ясненнях антимонопольного комітету уточнювалося, хто є монополістом. Зокрема та сама група Інтер, яка вже на сьогодні фактично є монополістом".

  Редакційна рада "5 каналу" переконана - на суд тиснув голова СБУ, він же співвласник телканалу інтер, Валерій Хорошковський. Тому колективи 5го і Тівіай звернулись до президента з відкритим листом. У ньому просять розібратися з ситуацією, а також відсторонити Хорошковського від виконання своїх обовязків на період розслідування. 

  Віталій Портніков, канал ТВі: "Не може бути нормальною країна, в якій одна людина керує СБУ, опікується телеканалами, є членом Вищої Ради Юстиції і виконує доручення президента щодо розгляду ситуації із цензурою у ЗМІ. Країн, в яких лису пропонують оцінити якість курячого м`яса просто не існує на Європейському континенті".

  Сам керівник служби безпеки звинуватив 5 канал у розповсюдженні неправдивої інформації. І порадив з претензіями звертатись не до нього чи  Президента. А до суду.

  По обіді до журналістського конфлікту долучаються політики. Лідер Громадянської позиції Анатолій Гриценко закликав президента скористатися власними повноваженнями і зупинити конфлікт. "Народна самооборона" і депутатська група "За Україну" хочуть перенести це питання в Парламент. Та ініціюють створення тимчасової слідчої комісії. А лідер Бюту в судовому рішенні побачила президентську руку. 

  Юлія Тимошенко - лідер БЮТ: "Зараз розраховувати на те, що спрацює лист журналістів, який направлений президенту, це є утопія. Тому що саме Янукович ці команди і давав. Я переконана, що звертатися в суди утопія, тому що вони живуть за однією вказівкою, яка буде лунати від однієї персони, від Януковича".  

  Жодного тиску з Банкової. ні на суди, ні на пресу, запевняє заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман. Навіть більше -  соратниця президента обіцяє.

  Ганна Герман: "5 канал працює і буде працювати. 5 канал не закриє жоден суд - це я вам гарантую". 

  Схожа ситуація на "5 каналі" уже була. Розпочалось з відключення каналу в Донецьку та Дніпропетровську.

  Іван Адамчук: "Болить те, що ця влада вдруге наступає на ті ж граблі. Ми пройшли 2004 рік. І навіть не могли спрогнозувати, що воно повернеться. Воно повернулося..."

  У 2004му після судової тяганини - канал повернувся у сітку мовлення.

  Ірина Герасимова, Ольга кошеленко, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  Попередній матеріал
  "5 КАНАЛ": ЦЯ ВЛАДА ВДРУГЕ НАСТУПАЄ НА ТІ Ж ГРАБЛІ
  Наступний матеріал
  14 українців залишаються у полоні піратів
  Теги: