5.ua

4 кримінальних провадження відкрили у зв’язку із подіями біля Київради [відео]

  Чотири кримінальних провадження вже відкрили у зв’язку із сьогоднішніми подіями біля Київради - за заявами депутатів, а також співробітників міліції. Повідомили таке у прес-службі столичної прокуратури. Тим часом правоохоронці визнали, що таки застосовували сльозогінний газ під час сутичок біля Київради. За словами начальника столичної міліції Валерія Коряка, це сталося тоді, коли натовп затягнув бійця «Беркуту» і почав бити його. Загалом, за даними міліції, під час сутичок постраждали четверо правоохоронців. А почався ранок біля Київради зі штурму. Мітингарі намагалися демонтувати огорожу та прорватися усередину будівлі, де тривала нелегітимна, на їх думку, сесія. За перебігом подій під столичною радою спостерігав Олександр Аргат.

  Відкручені ручки з вхідних дверей. Металевий паркан зв'язаний тросом. П'ятнадцять міліцейських автобусів. Це день засідання Київради.

  Прилеглою до Хрещатика вулицею ведуть колону на мітинг. Але вже за кілька хвилин виявиться цих бабусь і дідусів ведуть стояти зовсім не в підтримку вимог опозиції провести вибори, а навпаки - за подальшу роботу цієї Київради.

  Німецькомовні назви вулиць та вивіску «Комендатура» на КМДА чіпляють активісти - тим самим проводять аналогії з минулим часів окупації Києва.

  Єгор Соболєв, громадський активіст: «Якщо вони поводяться як окупанти, то хай і відчувають себе як окупанти».

  Опозиційні партії та громадські організації привели під КМДА сотні людей, щоб провести збори територіальної громади. Гадали закон дозволяє їм зібратися у колонній залі адміністрації. Секретар Київради гадала інакше.

  Вирішили прориватися до зали через кордон внутрішніх військ. Дехто - по головах бійців. Активістку Тетяну Чорновол,  що теж пішла таким шляхом одразу затримують і ведуть в міліцейський автобус. Паркан не витримує натиску. Ті, хто пішли на штурм, розтягують його секції. Теж роблять і з деякими бійцями. В диму від шашок.

  У відповідь сльозогінний газ. У сутичці носа розбивають головному київському свободівцю.

  Юрій Ноєвий: «Страшного в бійці нічого немає зі сволочами, які роблять все те, що вони роблять. Страшного нічого немає. Ну розбили мені носа, нічого».

  Далі рештки паркану тягнуть на проїжджу частину і зупиняють рух в один бік. Міліціонери записують номери всіх авто, що опинилися в заторі, щоб потім покликати свідками.

  Тим часом Київрада запрацювала і почала голосувати. Опозиціонери на вулиці теж запропонували проголосувати.

  Арсеній Яценюк: «Провести вибори мера Києва, провести вибори київської міської ради і провести вибори у всіх обласних центрах де Віктор Янукович боїться їх програти. Ви підтримуєте це рішення?»

  Натовп: «Даааа!!!»

  Арсеній Яценюк: «Прошу проголосувати, хто за рішення щодо звернення до Ради Європи. Хто за?»

  Та одразу мирно розійтися не вийшло. Депутати та громадяни пішли визволяти Тетяну Чорновол. Знову поштовхалися з "Беркутом". Тетяну зрештою відпускають.

  Тетяна Чорновіл: «На політичні теми ми трошки поговорили. Це хіба що було наше єдине спілкування. Тобто вони мені аргументували, що вони захищають порядок. А я кажу який же порядок, якщо ви захищаєте безпредєл. Якщо Київрада нелегітимна».

  Голова КМДА побачив у подіях під адміністрацією «елементи бандитизму». А міліція склала під час мітингу протоколи про дрібне хуліганство на п'ятьох активістів. Ще чотирьох затримав в місті карний розшук вже після акції. Доставили у райвідділ, там допитали, відпустили, а потім... знову затримали.

  Олександр Аргат, Іван Наконечний, Олексій Іванченков, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Дитяча лікарня Алчевська у жахливому стані [відео]
  Наступний матеріал
  Через хакерів другу добу не працюють реєстри Мінюсту