5.ua

300 переселенців з Донбасу замерзають у неопалюваному санаторії в Житомирі

  Три сотні вимушених переселенців зі Сходу не можуть жити у санаторії, куди їх поселили волонтери півроку тому. Із приходом холодів у їхніх кімнатах стало надто зимно, а дирекція закладу ще й вимагає грошей за оренду тимчасового житла.


  Температура в кімнатах не піднімається вище плюс десяти. Електричні обігрівачі не працюють, бо від перенапруги зіпсувалася проводка.

  Переселенці скаржаться: за життя в таких умовах невдовзі їм доведеться ще й платити майже по 900 гривень на місяць за людину. Днями керівництво санаторію роздало їм угоди про тимчасову оренду.

  Таких грошей – бідкаються вихідці з Донбасу – у них немає. Тож дехто вже пакує валізи.

  Директор санаторію визнає – проблеми з опаленням є. Він показує котельню, де щойно встановили нові котли, придбані волонтерами. Але цього замало. Необхідно ще відновити тепломережу. На це потрібно кілька десятків тисяч гривень. Чоловік обурюється: попередні 5 місяців переселенці жили і харчувалися в санаторії безплатно. Нині ж Кабмін ухвалив постанову про адресну компенсацію витрат на оренду житла переселенцям. На ці гроші і розраховує.

  Директор додає: допомагати цим біженцям відмовилися навіть волонтери, які надавали допомогу влітку. Бо, кажуть, працювати переселенці не хочуть і готові жити лише як утриманці.

  Волонтер Зіновій Сопілка пояснює: "Більшість громадських об’єднань знекровлюється. А друга ідея – всі знають, що громадські об’єднання при такому відношенню цих людей до себе і до нас, кажуть: ми будемо давати тільки на АТО".

  Допомогти переселенцям узялися місцеві чиновники. Санаторію вони перерахували півмільйона гривень з обласного бюджету. На перший час цієї суми вистачить, але біженці таки невдоволені – адже обіцяну компенсацію від держави досі не отримали.

  Кажуть: "А как нам жить? Я не знаю, как нам жить. Люди собирают чемоданы, только куда нам ехать? Под бомбёжки?"

  З Житомира – Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Поранених бійців АТО протезуватимуть за державний кошт – указ Президента
  Наступний матеріал
  В Одесі пошкодили пам'ятники Леніну і Жукову